Svet

Haiti: Pred jeho vraždou sa prezident Joanel Moss pokúsil privolať pomoc

„Môj život je v ohrození … zachráňte mi život!“ Tieto slová zazneli niekoľko minút pred atentátom na Jovnell Moss Miami Herald, Prezident Jovnell Moss sa pokúsil privolať pomoc ešte pred atentátom. O 1:34 hod. Najskôr zavolal národného policajného komisára, pár minút potom, čo počul zábery pochádzajúce z okolia, kde býval.

Potom zavolal haitského národného policajného dôstojníka, ktorý absolvoval taktický výcvik. Ten okamžite zmobilizoval personál. Ale hádka medzi rôznymi skupinami, ktoré mali chrániť prezidenta, komplikovala ich príchod na miesto tragédie, ktoré každý deň popisuje a vysvetľuje, že pri absencii kohokoľvek v byte sa deti Joanel Mossovej snažia prísť k pomoc ich zastrelenej matky. Jovnell Moss sa teda pokúsil privolať pomoc, aj keď za jeho obranu boli zodpovedné všetky tri tímy.

O politických dedičoch na Haiti sa stále vedie debata

Túto sobotu 17. júla Spoločný úrad Organizácie Spojených národov na Haiti v Binuhe vydal tlačovú správu, ktorá zaujme pozíciu Hlavnej skupiny, konzorcia veľvyslancov z rôznych krajín: Američanov, Francúzov a ďalších, Európskej únie a Európskej únie. OAS vrátane týchto krajín. Zdá sa, že všetko sa dištancuje od tých, ktorí sú pri moci na Haiti: dočasný predseda vlády Claude Joseph. Hlavný výbor vo svojom vyhlásení uviedol: „Musíme vytvoriť konsenzus a inkluzívnu vládu. Za týmto účelom dôrazne žiada predsedu vlády Ariela Henryho, aby pokračoval v poverení zostavením takejto vlády. „

Ak meno Clauda Josepha nie je priamo uvedené v tlačovej správe, je zameraný na neho, pretože sa považuje za predsedu vlády, popisuje Washington Post. Toto je rozhodnutie, ktoré prekvapí niektorých divákov vzhľadom na napätú politickú situáciu na Haiti, denné podrobnosti. S výnimkou dočasného predsedu vlády Clauda Josepha a predsedu vlády Ariela Henryho je ťažké povedať, kto vedie krajinu, a predseda senátu Joseph Lambert je považovaný za vodcu krajiny.
RFI

READ  Vláda 19: Brazília sa blíži k 14 miliónom prípadov po zaregistrovaní 42 980 nových infekcií za posledných 24 hodín - správy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close