Svet

Haitský prezident obhajuje vec, vyzýva Washington, aby ukončil politiku svojho mandátu

Haitský prezident Jovanel Moss V pondelok sa zaviazal Rade bezpečnosti „Demokracia funguje najlepšie na Haiti“ Napriek politickej kríze Spojené štáty americké tvrdenie zamietli “Ukončenie (jeho) politiky nariadením”.

Počas vzácneho prejavu (krajiny zvyčajne zastupuje veľvyslanec alebo minister) „Museli sme čeliť siedmim pokusom o narušenie ústavného poriadku násilím.“ „Vo svetle toho všetkého bola demokratická vláda a voľby odmietnuté ako jediný spôsob prístupu k správe štátnych vecí.“, Spomína „Neúnavné úsilie jeho vlády o upokojenie spoločensko-politického prostredia“. „Čelíme mocnej hale s vynikajúcimi zdrojmi“, Vyhlásil počas svojho prejavu, ktorý zvyčajne trval 27 minút proti uvedeným 15 a bol poznačený stratou zvuku a obrazu v dôsledku zlého video spojenia.

Podľa neho ide o súvisiacu loby „Pre tých, ktorí stratili ranu“ Násilne bránil riadnemu fungovaniu Senátu, bránil formalizácii vlády, plneniu rozpočtu a volebnému zákonu pre voľby. Dal sľub „Obmedzené použitie“ Prezidentské objednávky čakajú až do ďalších všeobecných volieb v septembri, ale USA ho požiadali, aby ich prestal používať, zatiaľ čo Francúzsko poukázalo na niekoľko nedávnych akcií. „Zdroje obáv“. Toto je nevyhnutné „Ukončite politiku poriadkom“Podčiarkol zástupca veľvyslanca USA Jeffrey Tolerantis, ktorý uviedol, že by sa mali používať iba na základné činnosti v bezpečnostných záležitostiach a príprave volieb.

Americký veľvyslanec požadoval voľby „Čoskoro obnoviť ústavnú úlohu parlamentu“. Jovnell Moss uviedol, že jeho päťročný mandát prezidenta Karibiku trvá do 7. februára 2022, čo však odmietla časť haitskej politickej triedy, ktorej platnosť uplynula 7. februára. Pokiaľ ide o dátumový nesúhlas, bol Jovnell Moss zvolený v hlasovacom lístku zrušenom pre podvod a o rok neskôr bol znovu zvolený. Haiti nemá rok žiadnych delegátov, v úrade je iba tretina senátorov.

READ  Covit-19: Portugalsko predlžuje uzavretie hraníc so Španielskom do 15. apríla

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close