Halle | Agar-aliasim odstránil prvú bariéru

Felix Agar-Aliasim z Montrealu postúpil do 2. kola turnaja Halle Open a päťkrát z deviatich šancí vrátane finále prvého setu a rozhodujúceho zdolal Marcosa Girona 6-3 5-7 6-3. Tretí set zlomili a dostali sa do vedenia 4:2.

Veci sa pre mňa stali trochu komplikovanými a ťažkými, takže bolo skvelé konečne nájsť cestu k úspechu. Felix Agar-aliasim

Kanaďanovo silné podanie bolo vidieť počas celej hry a pri svojom treťom víťazstve proti Gironu za sebou ešte nestratil 11 bránok.

„Trochu som stratil pozornosť,“ povedal Agar-aliasim po zápase. „Myslím si, že jeho sebavedomie sa v druhej sekunde trochu vrátilo, začal strieľať dobré strely a pracoval lepšie. Veci sa pre mňa stali trochu komplikovanými a ťažkými, takže bolo skvelé konečne nájsť cestu k úspechu.

„Na konci druhého setu som mal veľa negatívnych myšlienok,“ pokračoval Agar-aliasim. „Pravdupovediac, keď sa dvakrát zlomím, zvyčajne mi takéto sety nechýbajú. Najmä na tomto povrchu to nie je niečo, na čo som zvyknutý. Stále som na súde, takže skúsme myslieť pozitívne.

Auger-Aliassime čelí ďalšiemu Američanovi Mackenziemu McDonaldovi v druhom kole, prvom stretnutí medzi hráčmi.

Druhý Stephanos Tsitsipas porazil v prvom kole Francúza Benjamina Poncea 7:6 (1) 1:6 6:3.

Chitsibas, ktorý sa minulý týždeň dostal v Stuttgarte do štvrťfinále, musel tvrdo bojovať, aby porazil 52. miesto Ponziho za hodinu a 55 minút, aby sa v roku 2022 dostal do vedenia na 20 víťazstiev.

Chitsibas sa uchádza o svoj druhý tohtoročný titul a prvý titul na tráve.

Grécka hviezda bude ďalej čeliť austrálskej divokej karte Nickovi Kyrgiosovi, ktorý zdolal Daniela Altmeiera z Nemecka 6-3 7-5.

V ďalších zápasoch ôsma nasadená Karen Kachchanov zdolala svojho tímového kolegu Aslana Kardashiana 6-7 (4) 6-, 6-2 a Dolon Greigspur, ktorý sa kvalifikoval do Holanďanov, zdolal Slováka Alexa Slováka 7-6 (10) 6-3. .. . Siedmy nasadený Roberto Batista Aguirre zo Španielska viedol proti Mortonovi Fusovičovi 6-2 3-0, keď maďarský hráč odstúpil z turnaja.

READ  Eastbourne 2022: Kde sa pozerať, televízny program, podrobnosti o živom vysielaní a ďalšie