Svet

Harry a Megan sa stretávajú s rodinou na verejnosti na slávnosti Dňa vďakyvzdania – ale sú oddelení od Cambridge a Charlesa | Správy zo Spojeného kráľovstva

Vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu sa prvýkrát po dvoch rokoch stretli so svojimi rodinami na verejnosti na jubilejnom slávení Dňa vďakyvzdania – princovia z Cambridge a Walesu si však držali odstup.

Harry a Meghan prišli na bohoslužbu do Katedrály svätého Pavla bez Williama a Kate, ich detí, princa Georgea, princeznej Charlotte a princa Louise.

Nasledovali princ z Walesu a vojvodkyňa z Cornwallu, ale keď sa posadili, dvaja starší členovia kráľovskej rodiny boli oddelení od Sussexu.

Zmes povzbudzovania a vzrušenia z návštevy premiéra v St. Paul’s – sledujte živé oznamy

V druhý deň osláv platinového jubilea kráľovnej Alžbety II., vojvoda a vojvodkyňa z Cambridge navštívia katedrálu svätého Pavla v Londýne na Národnej bohoslužbe vďakyvzdania.  Dátum obrázka: piatok 3. júna 2022.
obrázok:
Cambridgeovci mávajú rukami smerom k davu prichádzajúcemu do St. Paul’s
Princ Charles zo Spojeného kráľovstva navštívil Londýn 3. júna 2022 počas osláv platinového jubilea kráľovnej v Londýne na Národnú bohoslužbu vďakyvzdania, ktorá sa konala v kostole sv. Pavla.  REUTERS / Dylan Martinez
obrázok:
Princ z Walesu bol zástupcom kráľovnej v jeho neprítomnosti

Kráľovnú zastupoval 96-ročný Charles „nepohodlie“ Počas oslavy prvého dňa som videl domácu službu vo Windsore.

Bolo tam aj veľa kráľovských rodín servisVrátane princeznej Anny, grófa a grófky z Wessexu, princeznej Beatrice a Eugena, Zary a Mikea Tyndallových, vojvodu a vojvodkyne z Clochesteru a princa Michaela z Kentu.

    Vojvodkyňa z Cambridge, Vojvodkyňa z Cambridge, Vojvodkyňa z Cornwallu a princ z Walesu počas národnej bohoslužby vďakyvzdania v Katedrále sv.
obrázok:
Zľava doprava: Vojvodkyňa a vojvoda z Cambridge, Vojvodkyňa z Cornwallu a princ z Walesu
Na druhý deň osláv platinového jubilea kráľovnej Alžbety II. sa vojvoda a vojvodkyňa zo Sussexu a lady Sarah Chatto zúčastnili národnej bohoslužby vďakyvzdania v Katedrále svätého Pavla v Londýne.  Dátum obrázka: piatok 3. júna 2022.
obrázok:
Harry a Megan stoja pred bohoslužbou v katedrále
Gróf a grófka z Wessexu (zľava doprava), lady Louise Windsor a James, vikomt Severn a (zľava doprava) princezná Beatrice, Eduardo Mabelli Mosi a princezná Eugenie počas druhej bohoslužby vďakyvzdania v St. Paul's, ' Dňa 2. deň osláv platinového jubilea.  Dátum obrázka: piatok 3. júna 2022.
obrázok:
Zľava doprava: gróf a grófka z Wessexu, lady Louise Windsor a James, vikomt Severn. Zozadu zľava: princezná Beatrice, Eduardo Mabelly Mosi a princezná Eugenie
Na druhý deň osláv platinového jubilea kráľovnej Alžbety II. prišli Zara Dindell a jej manžel Mike Dindell na národnú bohoslužbu vďakyvzdania v Katedrále svätého Pavla v Londýne.  Dátum obrázka: piatok 3. júna 2022.
obrázok:
Príde Zara Tindal a jej manžel Mike Dindal

Boris Johnson číta z Biblie

premiér Boris Johnson A jeho manželka Gary prišla so zmesou jasotov a potlesku davu, z ktorých niektorí boli členmi kráľovskej rodiny a vysokými politikmi, ktorí cez noc kempovali, aby videli prichádzať kráľovnú.

Pán Johnson prečítal úryvok z Biblie, po ktorom nasledovala kázeň arcibiskupa z Yorku.

Arcibiskup z Canterbury už nie je po pozitívnom teste na koronavírus začiatkom tohto týždňa.

Premiér Boris Johnson číta z Biblie
obrázok:
Premiér Boris Johnson číta z Biblie

Princ Andrew sa nezúčastnil ani po ňom Pozitívny test pre vládu. Vojvodovi z Yorku bolo povedané, aby sa vyhýbal väčšine osláv jubilea, ale aby bol v službe Dňa vďakyvzdania.

READ  Dýka do úzadia: Maroš Molnár taký výlet nečakal!

Na Commonwealth Day Service vo Westminsterskom opátstve v marci 2020 – Harry ani Megan neboli videní na verejnosti s Royals po ich poslednom zásnube v Sussexe.

Odvtedy pár začal nový život v Los Angeles a poskytol Oprah Winfrey kontroverzný rozhovor, v ktorom povedala, že členovia kráľovskej rodiny sa vyjadrili k farbe pleti svojho syna.

Britský premiér Boris Johnson a jeho manželka Gary Johnson sa na seba pozerajú vedľa britskej ministerky zahraničia Liz Trossovej, keď sa zúčastňujú národnej bohoslužby na Deň vďakyvzdania v Katedrále sv. Pavla v rámci osláv platiny v Británii. 2022. REUTERS / Phil Noble / Pool
obrázok:
Ministerka zahraničia Liz Drasová (druhá vpravo) a ministerka vnútra Priti Patelová (vpravo) sa pripájajú k premiérovi a jeho manželke vo vnútri

Harry povedal, že jeho otec prestal prijímať jeho hovory a so svojím bratom sa nerozprával.

Platinové jubileum Prvýkrát sa vrátili do Spojeného kráľovstva a v sobotu sa im narodila dcéra Lilliput – pomenovaná po kráľovnej.

Existujú špekulácie, že Jeho Veličenstvo si na prvé stretnutie so svojou adoptívnou vnučkou vyhradí čas z oficiálnych aktivít.

Zara Dindall s princom Harrym a Meghan po bohoslužbe
obrázok:
Zara Dindall s princom Harrym a Meghan po bohoslužbe

Príslušníci armády sa zrútili na schodoch katedrály

Po vystúpení na narodeninovej prehliadke kráľovnej a na balkóne v Buckinghamskom paláci hovorca paláca povedal, že kráľ sa nezúčastní na bohoslužbách svätého Pavla kvôli „nevyhnutnému cestovaniu a aktivite“.

Medzi hosťami boli bývalí britskí vodcovia, súčasní ministri vlády a predstavitelia rôznych náboženstiev vrátane 400 kľúčových pracovníkov, dobrovoľníkov a príslušníkov ozbrojených síl.

Po príchode hostí na podujatie sa najmenej dvaja vojenskí príslušníci zrútili na schodoch kostola a odviezla ich záchranná služba.

V druhý deň osláv platinového jubilea kráľovnej Alžbety II. armádny dôstojník omdlel pred národnou bohoslužbou vďakyvzdania v Katedrále svätého Pavla v Londýne.  Dátum obrázka: piatok 3. júna 2022.
obrázok:
Príslušník armády sa zrútil na schodoch katedrály
Na druhý deň osláv platinového jubilea kráľovnej Alžbety II., priaznivci čakajú na príchod kráľovskej rodiny pred národnou bohoslužbou vďakyvzdania v Katedrále svätého Pavla v Londýne.  Dátum obrázka: piatok 3. júna 2022.
obrázok:
Kráľovskí fanúšikovia čakajú na kráľovskú rodinu pred Katedrálou svätého Pavla

čítaj viac:
Denný sprievodca Jubilejným víkendom
Zatiaľ najlepšie fotografie Jubilea

Po bohoslužbe nasledovala recepcia v Kildare, na ktorej sa zúčastnila väčšina členov kráľovskej rodiny a na ktorej zaznela nová hymna hudby Master of the Queen Judith Weir.

V sobotu sa očakáva, že kráľovná sa večer zúčastní Epsom Derby pred párty na palácovom koncerte.

READ  Video: Takto vyzerá cesta „Viacto Francisco Morason“ v Los Soros

Veľké jubilejné obedy budú lemovať ulice Spojeného kráľovstva v nedeľu na obed, pred 15-metrovým jubilejným zápasom v uliciach centra Londýna.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close