Harry Kane a Cristiano Ronaldo pomáhajú Anglicku a Portugalsku zostať vo forme | Futbalové správy

Anglicko a Portugalsko získali na začiatku kvalifikácie ME dve víťazstvá z dvoch, keď ich hviezdni hráči pomohli pokračovať v ich rekordnom nájazde.

Portugalský útočník Cristiano Ronaldo reaguje počas kvalifikačného futbalového zápasu J-skupiny ME 2024 medzi Luxemburskom a Portugalskom (AFP).

Harry Kane strelil svoj 55. gól za svoju krajinu, aby pomohol Anglicku poraziť Ukrajinu 2:0, zatiaľ čo Cristiano Ronaldo odohral svoj 198. zápas za Portugalsko pri výhre 6:0 nad Luxemburskom.

Slovinsko po dvoch zápasoch začalo perfektne, aby sa kvalifikovalo na Euro 2024, keď zdolalo San Maríno 2:0.

Obhajca titulu Taliansko zdolalo Maltu 2:0 a získalo prvé víťazstvo v kvalifikácii.

Kane pokračuje

Wayne Rooney prekonal Wayna Rooneyho ako najlepšieho strelca Anglicka vo štvrtkovej výhre 2:1 nad Talianskom v Neapole.

V 37. minúte zápasu C-skupiny kapitán Anglicka Bugayo odvrátil center Saka pri vzdialenejšej žrdi.

Saga sa zaslúžene dostal do zápisu o skóre o tri minúty neskôr, keď sa otočil na hranici vápna a zakrútil strelu do horného rohu.

Taliansko sa odrazilo od prehry s Anglickom víťazstvom na Malte, Matteo Redegui opäť vsietil.

Argentínsky narodený útočník, ktorý má prostredníctvom svojej starej mamy z matkinej strany talianske občianstvo, zamieril v 15. minúte na rohový kop pre Azzurri.

Redegui sa stal prvým Talianom po takmer 55 rokoch, ktorý skóroval vo svojich prvých dvoch internacionáloch.

Azzurri zdvojnásobili svoje konto v 27. minúte, keď Matteo Pesina klepol na nízky center domáceho Emersona.

Ronaldo vo štvorhre

Ronaldo, historicky líder v strelbe gólov v mužskom futbale, strelil za Portugalsko 122 gólov v 198 zápasoch.

Ronaldo (38) strelil štvrtý gól svojho tímu po polhodine, keď majstri z roku 2016 pohodlne vyhrali v Luxembursku.

Góly za Portugalsko pridali Jono Felix, Bernardo Silva a náhradníci Ottavio a Rafael Leo.

Aj v skupine J dosiahol Aaron Gunnarsson hetrik v druhom polčase, keď Island zdolal Lichtenštajnsko 7:0 a Slovensko zdolalo Bosnu a Hercegovinu 2:0.

Päťhviezdičkový Hajlund

Rasmus Højlund pokračoval vo svojom pôsobivom štarte do reprezentačnej kariéry ďalšími dvoma gólmi, ale Dánsko nedokázalo zabrániť prekvapivej prehre 3:2 v Kazachstane.

Hojlund, ktorý vo štvrtok pri svojom reprezentačnom debute strelil hetrik proti Fínsku, strelil v prvom polčase ďalšie dva góly, aby dostal Dánsko pod kontrolu.

Baktiyor Zainutdinov však v 73. minúte stiahol jednu z penalty a Askhat Tagybergen ohromil všetkých víťazom v poslednej minúte, keď do konca zostávali štyri minúty, keď jednu stiahol Abad Aimbetov.

Aimbetov bol vylúčený v nadstavenom čase za druhý započítateľný priestupok.

Fínsko zdolalo Severné Írsko 1:0 a posunulo sa v H-skupine o body s Dánskom a Kazachstanom o tri body za Slovinskom.

Tento príbeh bol publikovaný z kanála Wire Agency bez akýchkoľvek zmien v texte.