Svet

Herschel ‚Woody‘ Williams navštívil Konžskú republiku

USS Herschel ‚Woody‘ Williams z amerického námorníctva navštívil Konžskú republiku na prvej plavbe USA do tejto krajiny za viac ako desať rokov.

Americké námorníctvo uviedlo, že loď expedičnej námornej základne (ESB) dorazila do Point Noir 12. septembra. Počas pobytu v Pointe Noire sa posádka lode zúčastnila výletov a recepcií pre vládnych, vojenských a komunitných vodcov a futbalového zápasu s miestnou mládežou.

„Sme vďační Konžskej republike za to, že nám umožnila túto návštevu prístavu – je pre nás veľkou cťou byť prvou americkou loďou, ktorá navštívi po takej dlhej prestávke,“ povedal kapitán Chad Graham, veliteľ Herschel ‚Woody‘ Williams. . „Teším sa na posilnenie už aj tak vynikajúcich vzťahov medzi Spojenými štátmi a Kongom a na našu pokračujúcu vzájomnú podporu pri presadzovaní bezpečnosti a ochrany v regióne.“

„Konžská republika je kľúčovým partnerom USA pri presadzovaní mieru a bezpečnosti v Afrike. Okrem toho sa Konžská republika zúčastnila na cvičení Obangame Express 2022, najväčšom každoročnom cvičení námornej bezpečnosti v západnej Afrike. Tieto typy cvičení posilňujú partnerstvá a umožňujú aby naše krajiny úzko spolupracovali na spoločných nadnárodných námorných cieľoch,“ uviedol minister zahraničných vecí USA.

„Vzhľadom na polohu Konžskej republiky a jej rozhodujúcu úlohu v námornej bezpečnosti v Guinejskom zálive sa bezpečnostné partnerstvo medzi Spojenými štátmi a Konžskou republikou naďalej rozrastá a má veľa príležitostí a možností presadzovať naše spoločné záujmy v Región,“ povedal Eugene Young, veľvyslanec USA v Konžskej republike. „Príchod USS Herschel‘ Woody ‚Williams demonštruje náš záväzok ďalej posilňovať toto partnerstvo.“

„Sme potešení a poctení, že vláda Konžskej republiky a konžské ozbrojené sily hostili takú dôležitú plavbu v regióne a dúfame, že v podobných oficiálnych návštevách budeme pokračovať aj v budúcnosti,“ povedal podplukovník Joshua Thayer. , bezpečnostný dôstojník na veľvyslanectve USA v Brazzaville.

READ  Samotný titul vám nezabezpečí prácu snov – zástupca generálneho riaditeľa VRA

Počas posledných šiestich týždňov navštívil Herschel ‚Woody‘ Williams Namíbiu, Tanzániu, Kapské Mesto a Angolu.

USS Herschel ‚Woody‘ Williams bola prvou vojnovou loďou trvalo pridelenou do oblasti velenia Afriky v USA. Plavidlo začiatkom augusta zakotvilo v prístavoch niekoľkých západoafrických krajín vrátane Nigérie. Herschel ‚Woody‘ Williams sa zúčastnil na trojdňovom námornom cvičení s nigérijskými námornými hliadkovými plavidlami a členmi ghanských jednotiek špeciálnych lodí (SBS).

Pred príchodom do Nigérie sa príslušníci ghanskej špeciálnej lode 5. augusta nalodili na loď Herschel ‚Woody‘ Williams, aby sa zúčastnili na námornom bezpečnostnom cvičení s nigérijským námorníctvom.

Herschel ‚Woody‘ Williams dorazil do Monrovie v Libérii 28. júla na plánovanú zastávku v prístave. Návšteva tiež otvorila v Libérii celoročné slávenie 175. ročníka veľvyslanectva USA v Libérii.

Neskôr v tom mesiaci, 23. augusta, sa loď zúčastnila prvého opakovania cvičenia v Guinejskom zálive pod vedením Brazílie známeho ako operácia Kinex s brazílskym bojovým lietadlom Independencia.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close