Svet

Historická hanba, keď ho Steinmeier Kyjev odmietne hostiť v apríli – správy

Nemecký prezident Frank-Walter Steinmeier povedal ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému v májovom telefonickom rozhovore, že odmietnutie Kyjeva prijať ho v apríli bolo „historickou hanbou“, uviedol Spiegel v sobotu s odvolaním sa na zdroje.

Berlín (UruduPoint News / Sputnik – 9. júla 2022) nemecký Prezident Frank-Walter Steinmeier to v telefonickom rozhovore povedal ukrajinskému prezidentovi Volodymyrovi Zelenskému. Smieť To Kyjevodmieta ho baviť apríla Bola to „historická urážka“, uviedol v sobotu Spiegel s odvolaním sa na zdroje.

Podľa kvalitných zdrojov BerlínSteinmeier povedal Zelenskému, že odmietnutie „sa stalo pre hlavu štátu jedinečným historickým ponížením“ a povedal, že predtým, ako začne hovoriť o „spoločnej budúcnosti“, chcel získať vysvetlenie. Nemecko A Ukrajinapovedal Spiegel.

Po niekoľkých zmierlivých slovách od Zelenskyj, The nemecký Prezident povedal, že téma je uzavretá, uviedli noviny.

In apríla, nemecký správy Outlet Bild uviedol, že Zelenskyy odmietol hosťovať Steinmeiera Kyjev Kvôli jeho „úzkym vzťahom“. Rusko V posledných rokoch. Neskôr Steinmeier potvrdil, že na spoločnú cestu dostal pokyn od poľského prezidenta Andrzeja Dudu. Ukrajina s vodcami Estónsko, Lotyšsko A LitvaStále Kyjev Považovalo sa to za „nežiaduce“.

READ  Egypt potvrdil dostupnosť protokolových liekov proti koronavírusu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close