svet

Historický krok v dobytí vesmíru. Muskova kozmická loď sa pripojí k ISS

Po oneskorenom štarte sa do vesmíru po prvýkrát dostala súkromná loď s posádkou. Tak začal písať novú kapitolu v kozmickom cestovaní.

Po 19-hodinovej ceste dnes posádka posádky dokončila sériu automatických manévrov, ktoré ju spojili s Medzinárodnou vesmírnou stanicou (ISS), kde sa k lodi pripoja dvaja astronauti Douglas Hurley a Robert Behnken z lode. od expedície ISS okolo 18:45 hod. Expedícia 63. Dĺžka pobytu na palube ISS bude závisieť okrem iného od stavu solárnych panelov posádky Dragon.

V tomto videu môžete sledovať let Draka posádky a pripojenie k ISS naživo:

Sledovali sme raketový let Spacex a pripojenie posádky Draka k ISS naživo s komentármi:

Najprv bolo pravdepodobné, že vzhľadom na počasie sa spustí posádka Dragon 50:50 na mysi Florida, kde mala lietať raketa Falcon 9, sa môže veľmi rýchlo zmeniť a obloha po búrke sa za pár minút môže stať azúrovou.

Už sa zastavil prvý pokus o spustenie rakety Falcon 9 s robotickou loďou Crew Dragon na Medzinárodnú vesmírnu stanicu (ISS). Bolo to menej ako 17 minút pred začiatkom v stredu kvôli silným mrakom a riziku blesku.

Let do ISS trval 19 hodín

Sobotný odchod bol predtým naplánovaný na 21:22 stredoeurópskeho letného času (SEČ) a nedeľa na 9:00 SEČ. Nemôžete sa pohnúť v priebehu času. Raketa musí byť vypustená, kým je ISS na správnom mieste nad planétou, aby ju loď mohla včas dosiahnuť.

Toto je prvý let amerických astronautov americkou loďou zo Spojených štátov od roku 2011, keď NASA ukončila vesmírny raketový program. Predsedníctvo preto zvolalo aj podujatie Launch America.

Historické je však to, že súkromný dopravca prvýkrát naložil ľudskú posádku do vesmíru. Crew Dragon a launcher Falcon 9 sú vlastníctvom dodávateľa SpaceX Elon Musk.

Posádka Drak prvýkrát navštívil ISS vlani v marci, bol však bez posádky. Ak všetko pôjde dobre, posádka Dragon získa plné schválenie NASA na prepravu astronautov do vesmíru.

Výbuch prototypu počas skúšok

Medzitým, medzi prvým a druhým pokusom o spustenie posádky Draka, ľudia vo SpaceX neváhali a pokračovali v sérii testov ďalšej hviezdnej lode, ktorá je navrhnutá pre lety dlhšie ako len na orbite Zeme. , Napríklad NASA by ju rád použil na lety na Mesiac. Technet.cz,

Počas rutinného testu motora na podnikovej základni v Texase sa prototyp s názvom SN4 zapálil a explodoval z neobjasnených dôvodov.

Pre SpaceX to bude znamenať predĺženie termínu pre ďalšie testovanie, pretože po tejto sérii malo nasledovať krátke skúšobné letenie. Elon Musk pôvodne na tlačovej konferencii v septembri minulého roku sľúbil, že hviezdna loď bude môcť letieť do konca roku 2019.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close