HK Nitra poskočil z prvého na tretie miesto v slovenskej hokejovej Premier League

Bratislava, okt. 30 (Xinhua) – HK sa v piatok stalo víťazom slovenskej hokejovej Premier League. Nitra prehrala o 3 góly s HC 5:3. Neuspel Kosis.

Po prvej tretine sa H.K. Nitru, ktorá sa ujala vedenia 3:0 proti HC Kosis, sa darilo. Diváci však v druhej tretine znížili na dva a následne spustili baráž posledných štyroch gólov, aby otočili zápas.

V hlavnom meste Slovenska sa Sloven Bratislava snažila poraziť publikum zo zákopov, do tretej tretiny išla s malým náskokom 2:1, no ukázala svoj plný potenciál a odložila zápas búrkou štyroch gólov v rade. .

HC Nové Zámky mali na juhu krajiny za cieľ zlomiť kúzlo a prekonať štvorzápasové neúspechy, no najväčším prekvapením sezóny bolo víťazstvo HK Dukla Michalovce 5:3.

Minulosezónny majster HKM Zvolen sa delí so štvrtými Košicami so ziskom 22 bodov, keď zdolal HK Spišská Nová Ves 4:3.

HC Grotto Prešov je na deviatom mieste po tom, čo vyhral tretí zápas v rade, po chvíľke zostupovania. Nováčik HC ’05 Banská Bystrica zvíťazil 2:1.