HKM Svolen získal tretie SZ víťazstvo vo finále play off slovenského hokeja

Bratislava 3. mája (Xinhua) – Tri finále, vyhrávajú tri predĺženia. HKM je na pokraji zisku titulu Dipos Xtralica 2020/2021 a v pondelok porazil HK Poprat 2: 1.

Po víťazstve v oboch domácich zápasoch zvíťazil víťaz základnej časti H.K.M. Svolen, Bobrad pokračoval vo svojej fantastickej sérii na ľade a teraz má možnosť sériu v utorok odložiť.

Oba tímy nastúpili do hry 3, veľa hráčov chýbalo na ich zozname pre zranenia, prvá tretina bola na oboch stranách veľmi opatrná a ani jeden z tímov nedokázal využiť svoje presilové hry.

Tomu zodpovedal aj úvod druhej tretiny, ale v siedmej minúte premenil Sloanov kanadský útočník Alan McPherson príležitosť Power Play pre otvárača 1: 0, keď jeho tvrdú prihrávku odvrátil jeden z popratských obrancov.

Domáci tím nedovolil Svolenovi, aby sa dostal do úspešnej nálady, len o pár minút neskôr vyrovnal holandský obranca Mike Dolhuisen, ktorý zakončil 37 zákrokmi za brankárom Robinom Rahmanom, ktorý vykonal plávajúcu návštevu od modrej čiary.

Aj keď mali oba tímy šancu na presilovú hru, tretia tretina neprekonala slepú uličku a predĺženie začalo vyvolávať napätie. Svolenov kanadský útočník vpred. Hrdinom zápasu sa stal Melancon, keď strela z ťažkého uhla preletela ponad plece Petra Hemerlicka a do SZ na deväť minút na zadnej strane siete.