Hlavné body WTCR: Dlho očakávaný Coronal končí víťazstvom nad trilerom # 13 Slovakia

WTCR – Niektoré z mnohých momentov, vďaka ktorým je svetový pohár cestovných automobilov FIA taký výnimočný, sú navštívené na FIAWTCR.com.

Dnes sa obzeráme za napínavým víťazstvom Toma Cornella v druhom závode na pretekoch WTCR na Slovensku, ktoré sa konalo minulý rok v októbri.

Coronel, vybavený Goodyear, tímom cameo DHL Audi Sport Audi RS3 LMS, ktorý v úvodnom kole znamenal vynikajúci štart zo siedmeho miesta na druhom mieste. Potom sa ujal vedenia v posledných fázach prostredníctvom dlhého pravého jazdca okruhu Slovakia Ring z tímu ALL-INKL.COM spoločnosti Mennich Motorsport Honda Civic Type RTCR od Estaben Carrier.

Coronal, ktorý naposledy vyhral preteky na globálnej úrovni v roku 2016, uviedol: „Viem, že mám šancu, sme tu vždy rýchlo.“ Vedel som, že musím zvládnuť pneumatiky. Konečne! Pre toto vždy pracujete, máme dobré auto, testovali sme – je čas. “

Pri prihrávke spredu povedal: „Videl som medzeru! Za to vždy bojujeme. Mal som mega štart a potom som bol na tráve!“

Dôvodov na oslavy Komodo bolo viac, keď Gilles Magnus skončil jeden alebo dva pre belgický tím.

„Gratulujem celému tímu,“ povedal Magnus. „Dnes ráno sme vyhrali s Natem.“ [Nathanaël Berthon] Teraz máme jednu alebo dve. To nie je zázrak, je to pod tvrdou prácou. Mal som zlý štart, ale v prvých zákrutách som riskoval, I P3 Tom bol nakoniec rýchly, nechcel som riskovať tím. „

Coronaldovo víťazstvo ho zdvihlo zo šiesteho na druhého s odstupom 25 bodov za Janom Erlacherom, ktorý sa nakoniec stane kráľom WTCR.