Hlavné žrebovanie turnaja Granby National Bank Championship bolo zverejnené

Granby, 20. august 2022 (tlačová správa Tenis Canada)

Piatok naživo a prítomnosť z tenisového klubu Granby Victoria MbogoKanadský hráč z Národného tenisového centra, hlavný ťahák Šampionát Granby National Bank držané Kombinované podujatie, ktoré sa koná od 20. do 28. augusta 2022, zahŕňa historicky prvé podujatie Hologic WTA Tour 250 a podujatie ATP Challenger.

V ženskom žrebe sa bude dať sledovať množstvo zápasov vrátane celokanadských remíz Rebecca Marino (č. 113) a jej krajan Mboko (č. 516). Marino, ktorý ukončil kampaň 2021, sa umiestnil na č. 144 na svete, má za sebou ďalšiu dobrú sezónu na turné, pred pár týždňami sa dostal do štvrťfinále na City Open vo Washingtone, navyše sa objavil v dvoch grandslamových hlavných ťahoch (Wimbledon a Roland-Garros).

Mboko, ktorý má len 15 rokov, je momentálne na 14. mieste v juniorskom rebríčku a je uprostred silnej súťaže. Okrem toho, že si minulý týždeň zahral na National Bank Open, ktoré usporiadal Rogers v Toronte, vyhral 24. júla aj turnaj ITF v Saskatoone. Vo štvorhre sa tento rok dostala aj do finále dvoch juniorských grandslamových turnajov (Australian Open a Wimbledon). Granbyho najvyššie hodnotenie a svetové č. 10, Daria Kasatkina, udelila v piatok divokú kartu hlavného ťahu. Kasatkina, ktorá pred pár týždňami získala titul v San Jose, je svetovou č. 109 Ahoj Minnan Belgicko v úvodnom kole. Ide o prvé stretnutie týchto dvoch hráčov. Od svojho profesionálneho debutu vyhrala päť titulov na okruhu WTA a zahrala si v piatich finále.

Nie sú tu žiadni ďalší skvelí hráči, na ktorých by sme sa mali pozerať. 2 semená Alison van Uytvank A nie. 3 semená Jasmine Paulini Proti komu budú štartovať? Anna Karolína Schmidtlová Slovensko a kvalifikácia resp. Van Uytvanck predtým vyhral zastávku Canadian 250 Tour v roku 2017, preteky prezentované ako National Bank Cup v Quebec City. Pauliniová vyhrala minuloročný turnaj WTA 250 v slovinskom Portoroži. Vlani v júli bol aj semifinalistom na dvoch 250 podujatiach v poľskej Varšave a talianskom Palerme. Napokon, posledný Kanaďan v hlavnom ťahu, Kataríny Zebovej Proti sebe sa postaví (č. 304), ktorý v piatok dostal divokú kartu, ktorá mu umožnila vyhnúť sa kvalifikácii Chinyu Wang Číny, keď sa začnú slávnosti. V tejto sezóne hrala prevažne na ITF World Tennis Tour, dostala sa do finále turnaja ITF 25K Monastir 3 v Tunisku a do semifinále turnaja ITF 60K v španielskom Madride.

Štyria Kanaďania v hlavnom kole mužov

Na strane mužov sú momentálne v hlavnom ťahu štyria Kanaďania: Gabriel Diallo (č. 553), Liam Draxle (č. 492), Juan Carlos Aguilar (č. 986) a Marko Štagusič (č. 1492). Diallo, svet č. 62 Austrálčan James Duckworth postupuje do prvého kola turnaja National Bank Open v Montreale. Tento týždeň sa predstaví na piatom turnaji ATP Challenger v kariére a v prvom kole ho čaká kvalifikácia.

Draxl je najvyššie postaveným kanadským hráčom v Granby. Bývalý č. 1 vysokoškolský hráč na úrovni NCAA, niekoľkokrát sa predstavil na turnajoch ATP Challenger a minulý rok sa dostal do osemfinále v Clevelande. V prvom kole bol svetovou č. 106 Jordan Thompson z Austrálie.

Medzitým sa proti sebe postavia Stagusic a Aguilar Nick Hart A Juncheng Shang, šiesta a ôsma karta turnaja. Stagusic sa prvýkrát predstaví v hlavnom ťahu na podujatí ATP Challenger, zatiaľ čo Aguilar, ktorý sa kvalifikoval minulý týždeň na National Bank Open, absolvuje svoje druhé vystúpenie v hlavnom ťahu na podujatí Challenger po úspešnej kvalifikácii vo Winnipegu začiatkom júla. .

Pokiaľ ide o medzinárodných hráčov, Granby bude hostiť niekoľko významných hráčov, vrátane svetovej č. 64 Arthur Rinderknecht Francúzske a svetové č. 67 Jiří Wesley Českej republiky. Rinderknecht bol začiatkom tohto roka finalistom turnaja ATP 250 v Adelaide a v máji vyhral Poznanský Challenger. Čo sa týka Wesleyho, vo februári sa dostal do finále turnaja ATP 500 v Dubaji, kde na ceste na šampionát porazil Denisa Shapovalova, Novaka Djokoviča, Roberta Bautistu Aguta a Marina Čiliča.

Kliknite na Tu Ak chcete vidieť hlavný ťahák žien.
Kliknite na Tu Sledujte hlavnú súťaž mužov.