Technológie

Hlavný pozorovateľ volebnej pozorovateľskej misie EÚ Ivan Štefanek oficiálne spustil volebnú pozorovateľskú misiu EÚ v Keni 2022

hlavný pozorovateľ volebnej pozorovateľskej misie EÚ (EOM) v Keni 2022, Ivan Štěpánek, Poslanec Európskeho parlamentu zo Slovenska dnes oficiálne spustil prácu Európskej únie. Na tlačovej konferencii v Nairobi hlavný pozorovateľ povedal: „DIde o piatu volebnú pozorovateľskú misiu EÚ v Keni od roku 2002.

Počas svojej štvordňovej návštevy Kene sa hlavný návštevník stretáva so širokým spektrom účastníkov rozhovorov vrátane štátnych úradníkov, politických rivalov a prezidentských kandidátov, členov súdnictva, zainteresovaných strán v médiách, občianskych pozorovateľov a iných predstaviteľov občianskej spoločnosti. Prebiehajúci volebný proces. Naša práca sa začala takmer pred tromi týždňami príchodom základného tímu 12 volebných expertov so zručnosťami v rôznych oblastiach a tento týždeň sme nasadili 48 dlhodobých pozorovateľov v 2 tímoch pokrývajúcich 39 okresov po celej Keni. Odráža zavedený systém pozorovania volieb v EÚ, ktorý je založený na dlhodobom prístupe a zameriava sa na celý volebný proces. povedal Ivan Štefanek.

Po prvýkrát v Keni má VPM EÚ špecializovaného analytika volebných technológií, ktorý bude hodnotiť používanie technológií v rôznych fázach volebného procesu, ako aj analytika sociálnych médií, ktorý povedie tím šiestich pozorovateľov sociálnych médií, ktorí budú hodnotiť . Úloha sociálnych médií a digitálnej komunikácie v tomto procese. Misia tiež monitoruje celý rad tradičných médií vrátane miestnych rozhlasových staníc.

K misii sa krátko pred dňom volieb pripoja poslanci Európskeho parlamentu a delegácia 48 krátkodobých návštevníkov a zástupcov z iných členských štátov EÚ v Keni. Celkovo asi 180 pozorovateľov z členských krajín EÚ, Nórska, Švajčiarska a Kanady bude 9. augusta pozorovať hlasovanie, sčítanie a skladanie tabuliek. VPM EÚ vydá prvú správu po dni volieb a zostane v Keni až do konca volebného procesu vrátane druhého kola prezidentských volieb a akýchkoľvek sťažností a odvolacieho procesu.

VPM EÚ vyslala EÚ na základe pozvania kenského ministerstva zahraničných vecí. Je viazaná kódexom správania, ktorý vyžaduje prísnu neutralitu a zasahovanie. Svoju prácu vykonáva v súlade s Deklaráciou zásad pre medzinárodné pozorovanie volieb z roku 2005 schválenou pod záštitou OSN.

READ  Športová sieň slávy Virginia Tech uvádza v roku 2022 sedem členov

VPM EÚ pôsobí v rámci samostatného a samostatného mandátu delegácie EÚ v Keni a je nezávislá od zistení členských štátov EÚ a všetkých inštitúcií EÚ.

Vonkajšia činnosť EÚ: Distribuuje skupina APO v mene Diplomatickej služby Európskej únie.

Túto tlačovú správu vydáva APO. Obsah nie je monitorovaný redakčným tímom African Business a obsah nebol preverený ani skontrolovaný našimi redakčnými tímami, korektormi alebo overovateľmi faktov. Za obsah tohto oznámenia je zodpovedný výlučne poskytovateľ.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close