Ekonomika

Hneď ako začnú platiť šieste sankcie proti Rusku, začneme siedmu produkciu

Ukrajinský prezident Volodymyr Želenskij oznámil, že siedmy súbor sankcií EÚ proti Rusku bude zavedený hneď, ako začnú.

Tak povedal vo svojich nočných novinách Adresa videa V utorok 31. mája informuje agentúra Ukrinform.

Ukrajinci!

Všetci naši bodyguardi!

Nakoniec tu máme podrobnosti o šiestom embargu EÚ voči Rusku pre túto vojnu. Balíček bol schválený.

Jeho schválenie a realizácia bude nejaký čas trvať. Ale hlavné prvky súpravy sú už jasné a čo je najdôležitejšie – jej smerovanie.

Európske krajiny sa dohodli na výraznom obmedzení dovozu ropy z Ruska. A som vďačný všetkým, ktorí tvrdo pracovali na dosiahnutí tejto dohody. Praktický efekt je mínus desaťtisíce eur, ktoré už Rusko nemôže použiť na financovanie terorizmu.

Je však tiež dôležité pochopiť, že ak sa európske krajiny vzdajú ruskej ropy a iných fosílnych palív, urýchli sa prechod na obnoviteľné zdroje energie. Strategicky to ponecháva ruský štát na okraji modernej ekonomiky. S takouto politikou agresie a tendenciou byť izolovaný od civilizovaného sveta sa Rusko jednoducho nemôže zmeniť. Takže prehráte. Ekonomická strata.

Očakávame tiež, že Sberbank, jedna z najväčších ruských bánk, bude odrezaná od SWIFT v rámci šiesteho dodatku. Nakoniec bolo zastavené vysielanie ruských dezinformačných kanálov v Európe. A nové osobné bariéry.

Za túto vojnu uvalíme aj nové sankcie proti Rusku. Hneď ako začne fungovať šiesta súprava, spustíme siedmu výrobu. Slovo sloboda by predsa nemalo mať výrazné ekonomické väzby s teroristickým štátom.

S prezidentkou SR Zuzanou Čaputovou som diskutoval o politike dodatočných sankcií voči EÚ. Som vďačný jeho skutočnému priateľovi na Ukrajine za jeho dnešnú návštevu Kyjeva, za jeho dôležité rozhovory a za jeho povzbudzujúci prejav vo Najvyššej rade.

Od prvých dní totálnej vojny sa Slovensko stalo jedným z našich najdôležitejších bezpečnostných partnerov. A v tejto spolupráci budeme pokračovať.

READ  Slovenská ekonomika v 4. štvrťroku mierne vzrástla

Dnes sme hovorili aj o európskom hnutí na Ukrajine. Pani Zuzana osobne pomáha urýchliť integráciu nášho štátu. A vždy budeme za to vďační.

Vyvíjame tiež riešenia na efektívnejšie riadenie procesov naprieč našimi štátnymi hranicami. Najmä spoločná colná kontrola.

Prezident SR v úvode návštevy Ukrajiny navštívil Irbine a Borodianku a na vlastné oči bol svedkom skazy, ktorú napáchala ruská armáda. Každý, kto to vidí, už nemôže uveriť, prečo by Rusko malo prevziať maximálnu zodpovednosť za túto vojnu.

Dúfam, že Slovensko poskytne všetku potrebnú pomoc, aby všetkých ruských vojnových zločincov postavilo pred súd a obnovilo všetko, čo po vojne zničili.

Dnes by som chcel osloviť tých na Ukrajine, aby som takpovediac upresnil, ako „zrýchliť“ ozbrojené sily nášho štátu alebo ako prvý zaútočiť a odraziť nepriateľa. Ukrajina rešpektuje každý názor. Ukrajina si však v prvom rade váži každý život. A toto je teória. Ukrajina nikdy nedopadne ako Rusko, ktoré tlačí ľudí do pekelných vojen, pretože Moskva chcela niečo ukoristiť za pár dní alebo do určitého dátumu.

Naša armáda, rozviedka, národná garda a všetci, ktorí sa podieľajú na ochrane štátu, postupne, ale nevyhnutne maria všetky plány votrelcov.

Je potrebné plne posúdiť vedúcu situáciu. Najťažšia situácia bude a nie jednou oblasťou, ktorá priťahuje najväčšiu pozornosť, ale celým predným radom.

Situácia v smere na Donbas je veľmi zložitá. Chevrodoneck, Lychisansk, Kurokov sú teraz v centre konfliktu. Vzhľadom na rozsiahlu chemickú výrobu v Chevroletonecku sú útoky ruskej armády, vrátane slepého leteckého bombardovania, jednoducho šialené. Ale v 97. deň takejto vojny nie je prekvapujúce, že akékoľvek šialenstvo je úplne prijateľné pre ruskú armádu, pre ruských veliteľov, pre ruských vojakov.

Dosiahli sme osobitný úspech v Chersonskom smere, ako aj zlepšenie v regióne Charkov. Ukrajinské ozbrojené sily tlačia na okupačný tlak v oblasti Záporožia, pričom hlavným smerom je Hulajpol a Orikiv.

READ  Telekom predá klientom minipočítače. K dispozícii budú dve verzie

V tomto širšom obraze je vidieť, že zatiaľ čo ruská armáda má stále značnú prevahu vo výzbroji a počte, naši obrancovia prejavujú veľkú odvahu a sú majstrami vo vedúcej situácii.

Samozrejme, každý na Ukrajine chce, aby naše územia, všetci naši ľudia boli dnes čoskoro oslobodení. Naším cieľom je plne obnoviť regionálnu integritu nášho štátu. Život si však treba vážiť a konať opatrne.

Všetci na všetkých úrovniach teraz musia byť bojovníkmi za to, aby náš štát vybavil modernými ťažkými zbraňami a moderným delostrelectvom. Všetky organizácie, ktoré môžu skutočne urýchliť úspech Ukrajiny.

Hovorte o tom všade, kde je to užitočné a kdekoľvek sa opýtate. Porozprávajte sa s politikmi z partnerských krajín, predstaviteľmi zahraničných médií a dokonca aj so svojimi priateľmi v zahraničí. Tento opis potreby poskytnúť Ukrajine dostatok zbraní, aby uspela, sa musí zachovať. Pracujem na tom každý deň.

Podpísal som nový mandát na ocenenie našich hrdinov. Štátne vyznamenania dostalo 215 bojovníkov, z toho 17 posmrtne.

Večná pamiatka všetkým, ktorí položili svoje životy za Ukrajinu!

Večná sláva všetkým, ktorí bojujú za našu slobodu!

Sláva Ukrajine!

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close