HockeyBuzz.com – Trevor Newfield – Flames vs. Kings Game Day – Valimaki a Rusika pripomínajú

Štvordňový flashback. Calgary Flames mali hrať s LA Kings v druhom zápase svojej sezónnej série. Kings prehrali posledné štyri štvrtiny. Calgary Vyhrali posledné dve tretiny.

Všimnite si návrat tabuliek.

Oba tímy dnes večer vstupujú do zápasu s presne opačnou situáciou a Flames zostali celý týždeň neporazení – bolo by fér, aby ste sa cítili trápne za súčasný stav tímu.

To znamená, snažte sa to so sebou nepreháňať. Flames odohrali v tejto sezóne tri a viac zápasov štyrikrát za sebou.

Flames Losing Streaks v sezóne 21-22

Tri hry – 9. – 12. novembra: 4 – 1 žraloky, 4 – 2 Kanaďania, 2 – 1 listy
Štyri hry – 5. – 11. decembra: 3 – 2 Golden Knights, 5 – 3 Sharks, 2 – 1 Hurricanes, 4 – 2 Bruins
Štyri hry – 4. – 13. januára: 6 – 2 Panthers, 4 – 1 Lightning, 6 – 3 Hurricanes, 4 – 1 Senators
Tri hry – 29. marca – 2. apríla: 2-1 Avalanche, 3-2 Kings, 6-4 Blues

Niekedy sa tímy musia prepracovať cez svoje najnižšie body – a dúfajme, že v máji nedôjde k ďalšej porážke.

Zaujímavou skúškou pre oba tímy by mal byť štart dnes o 8:30 medzi 40-19-9 Calgary Flames a dobre fungujúcim LA Kings 38-23-10.

Dvaja králi
Kings dokázali, že v tejto sezóne vedia hrať tesne a poraziť aj tie najlepšie tímy v lige. Flames minulý štvrtok prehrali 3:2. V skutočnosti sa oba zápasy týchto dvoch tímov skončili remízou 3:2. Ak dnes večer vyhrajú, budú remízovať na dva body od Flames – aj keď budú mať na konte tri zápasy s Calgary.

Druhou tvárou Kings bola prehra 6:1 so Seattle Crack alebo 5:0 so Sharks. Mnohí z ich kľúčových prispievateľov stále objavujú nuansy ligy.

READ  Davisov pohár: India remizovala Pakistan, PTF hovorí, že nerozhodný výsledok na neutrálnej pôde | Tenisové novinky

V tomto vyhlásení nie sú žiadne iné prvky ako Sean Tursey. Meno nesmie zvoniť.

Je skutočným nováčikom obrancu v lige. Žiadnych deväť herných pokusov. Vo fronte nie je žiadna progresívna integrácia. 6’0 ”185 lb 23-ročný hráč odohral dve vytúžené sezóny v AHL, kým sa dostal na vrchol prvej presilovej hry Kings s vynikajúcimi minútami na pripojenie a stavom spustenia vysokého kruhu.

Pozrite sa na moriaka na pravej strane dáždnika na tomto obrázku počas Kings Powerplay. Z pohľadu LA by to bolo ľavicové.

Napriek tomu, že odohral iba 53 zápasov v kariére, ofenzívny obranca má vo svojej nováčikovskej sezóne priemerne vyše 19 minút za noc. Pozrite sa, koľko času bol na snehu v posledných 12 zápasoch.

9094-A1-D8-1-C38-48-E2-890-D-4-C7-A69908-EC7

Dôležité je, že mnohí z kľúčových hráčov v LA Kings sa učia lietaním. Hoci ponuka môže mať tesnú hru o jeden gól, hra môže byť otvorená aj v druhej hre.

Tursi zaznamenal v 53 zápasoch tejto sezóny tri góly a 21 asistencií.

Hovoríte o sekvenčných zmenách
Center Adam Rusica a obranca Jusso Valimaki boli dnes ráno odvolaní zo Stockton Heat. Zdá sa, že dnes večer nebudú v rade. Flames už nemajú limit na súpisku a Monahanova úľava LTIR znamená, že existuje dostatočný priestor na pozvanie hráčov na GM Broad Trevings.

Všestranný útočník Ak sa Colley Jorncrock necíti dobre, táto konfigurácia dopredu bude zábavou pre ďalšiu hru:

Mangiyapane-Rusika-Tofoli
Tube-Backland-Coleman
Lucic-Carpenter-Jorncrock

To ponecháva možnosť vhadzovania na oboch stranách ľadovej plochy pre štvrtú lajnu. Vhodné na zápasy. Ak sa Jorncrock stále zotavuje, pár minút mu pomôže vrátiť sa späť.

READ  Agar-Aliasim postúpil do druhého kola mexického turnaja

Pre moneypuck.com bola jednotka Mangiapane-Ruzicka-Toffoli použitá v troch hrách. Strelili očakávaných gólov 0,8 na zápas a očakávaných gólov proti 0,5. Tento druh talentu by mohol byť najlepší na zrýchlenie 22-ročného Adama Rusika.

6’4 ”220lb Slovák nezaznamenal aktivitu v NHL od 12. marca. Young Pivot zaznamenal 78 % vhadzovaní, no odohrali sa bez skóre o 11:48 na snehu.

Intenzita prácnosti
Pri pohľade na rozdiely medzi porážkou 3-2 s Flames pri výhre 3-2 nad Kings a Flames v sérii sezóny si človek nemôže nevšimnúť, že mu v druhom zápase nebolo dobre. Zjavne k tomu prispieva neúčasť Dustina Browna, Brendana Lemieuxa a neslávne známeho Drewa Toutyho, syn Clauda Lemieuxa však prvý zápas vynechal kvôli suspendácii.

Tým hráčom chýbajú hráči ako Olly Mata, Tobias Bjornfoot, Carl Grundstrom a Rasmus Kupari. Ťažší štýl, ktorý Flames prijal, by mal byť vystavený dnes večer alebo môže byť v záverečnom menu podobne ako štvrtková prehra.

Puk klesá o 20:37 MST.