Hlavné správy

Hodnotenie medzinárodného priateľského turnaja 2021: Mexiko 0, Slovensko 0

Mexiko malo šance, ale bohužiaľ nedokázalo dať všetko dohromady a remizovalo so Slovenskom 0: 0. Dobrou správou pre Mexiko je, že obrana bola pevná a dokázala zabrániť Slovensku v dosahovaní mnohých dobrých skóre. Zlou správou je, že Mexiko malo niekoľko šancí na skórovanie, ale nakoniec nedokázalo nájsť zadnú časť siete.

Prvú slušnú šancu zápasu v Mexiku dostali už v tretej minúte, keď Stephanie Meyerová z pravej strany išla vedľa krížnou strelou od Nicole Pérezovej. Mexiko bolo s loptou väčšinou trpezlivé a radšej robilo basy častejšie, ako sa snažilo veci rozbiť. Slovensko bolo solídne v defenzíve, ale v úvodných minútach zápasu vyvolalo útočnú hru. Perez mal v 19. strelu z diaľky, ale chytá ju brankárka Maria Kourniev. V 28. min sa dobre rozbehol obrana Allison Gonzalez, ale jeho strela smerovala viac ako bránu.

Slovensko sa stalo pohodlnejším na loptu a dokázalo si vytvoriť určitý tlak, ale mexická obrana sa dokázala rýchlo vyrovnať. Janelle Farias aj Raina Reyes mali dôležité previerky, ktoré zabránili Slovensku premeniť dobrý vzhľad na vhodnú príležitosť na skórovanie. V 39 rokoch Licha Cervantes dobre tečoval zľava, ale pred pokusom o center na Gonzaleza vybehol z miestnosti a Kourinov dokázal prihrávku vyrovnať. Maria Mikolajova v 44. min vyrazila strelu z diaľky, ktorá smerovala mimo sieť. Najväčšiu šancu na polčase mala polčasová šanca Patricia Hmarová, keď v nadstavenom čase mohla získať loptu, ktorú jej obranca zle pochopil, a prinútil Emily Alvarado, aby vykonala potápačský zákrok.

Mexiko začalo druhý polčas prednou nohou, center, ktorý si myslel, že Allison Gonzalez, by mal prenasledovať slovenský obranca. Na druhom konci mohla Hmírová nekontrolovane vystreliť, ale otriasla sa to široko nad sieťou. V 62. minúte malo dobrú šancu Mexiko, ktoré umožnilo kvalitnému súperovi udržať loptu na svojom území. Keď vynútili obrat, Nancy Antonio ho schmatla a trhla strelou popri tyči. Potom na 69. mieste malo Mexiko ďalšiu veľkú šancu. Montserrat Hernandez napádal center pre Dannyho Espinosa, ktorý ho vyniesol vysoko a k bráne. Korensiov zahral loptu nesprávne a tá smerovala k Reneovi Kullerovi, ktorý hlavičkoval, ale slovenská obrana ju dorazila a dokázala ju zničiť skôr, ako sa k nej mohla dostať Diana Garcia.

Najväčšiu šancu popoludní malo Mexiko v 82. minúte, keď Belen Cruz trafil krížnou prihrávkou do úplne otvoreného Monte Hernandez. Hernandez s dostatkom času a priestoru a centrom Reného Kullera v strede poľa vystrelil Coroniovi priamo do hrude a lopta bola na veľkú frustráciu Hernandeza zničená. Slovensko malo v nadstavenom čase veľkú šancu v rohu, ale Raina Reyes sa chystal hlavičkou upratať čiarovú loptu. Potom na druhom konci Reyes vykopol roh a vystrelil ho do rámu, ale ten sa odrazil mimo hranice a zaznel posledný hvizd.

Mexiko malo niekoľko skvelých príležitostí, ale pred cieľom muselo byť trochu lekárskejšie. Po zápase bol Manica Vergara optimistický: „Chceme, aby hráči mali skúsenosti s rôznymi štýlmi. Dnes (tvár) hľadáme živý zápas.“

„Ukazujeme náš herný model, vidím veci, ktoré ma opúšťajú (cítia), má odhodlanie pokračovať v práci, takže sa to odráža na ihrisku,“ pokračoval, „chcem dať všetkým hráčom príležitosť ukázať sa a naozaj súťažiť na týchto pozíciách, aby existovala konkurencia. „Vedia, takže potrebujeme lepšieho Nebeského.“

Povedal po zápase slovenský tréner Peter Kobe „Z môjho pohľadu je to najlepší atletický futbal,“ pokračoval a dodal: „Hra sa šírila z úst do úst, takže našu bezpečnosť bolo treba hľadať, prežila. Takže môj okamžitý pocit po zápase je uspokojivý.“

Mexiko bude v utorok 13. apríla v španielskej Marbelle čeliť dvanástemu Španielsku.

Mexiko: Emily Alvarado; Raina Reyes, Jocelyn Oregel, Genelli Farias, Bianca Sierra (Kim Rodriguez, 45 ‚); Montserrat Hernandez, Rebecca Bernal (Nancy Antonio, 45 ‚), Nicole Perez (Diana Garcia, 45‘); Alison Gonzalez (René Kuller, 69 ‚), Alicia Cervantes (Danny Espinosa, 45‘), Stephanie Meyer (Belen Cruz, 56 ‚)

Slovensko: Maria Gorenziova; Jana Vojteková, Diana Bardovisová (Kristana Pankova, 71 ‚), Victoria Seriova, Patricia Bisherova; Maria Mikolazova, Patricia Hamrova, Andrea Hervatova (Christina Kozikova, 56 ‚), Dominika Skorvankova (Alexandra Berova 56‘); Veronika Sluková (Monica Havranová, 23 ‚), Martina urnovská (Petra Stekovanova, 71‘)

READ  M9-, WI6+ na 5000+ metrov!? Slováci hovoria, že to dokázali » ExplorersWeb

Skóre: Mexiko – žiadne; Slovensko – Žiadne

disciplína: Mexiko – Rebecca Bernal (žltá – 32 ‚), Nancy Antonio (žltá – 75‘); Slovensko – Jana Vojtegová (žltá – 77 ‚)