Hokej mužov: Tím USA odchádza po dramatickom víťazstve v rozstrele Slovenska vo štvrťfinále.

Slovensko, ktoré sa na podujatí uchádzalo o svoju prvú olympijskú medailu, postúpilo do poslednej štvorky, pričom v dramatickom závere zápasu vyhralo rozstrel v hryzení klincov.

Spojené štáty americké sa ujali vedenia 2:1 v závere tretej tretiny, no Slovák Marek Hrivik vyrovnal 43,7 sekundy gólom z poslednej minúty.

Ani jeden tím sa nedokázal presadiť v predĺžení a v rozstrele sa ťažko skórovalo.

Svoj pokus premenil iba brankár Slovenska Patrick Riber USA, ktorý zastavil všetkých päť striel Petra Sehlarica.

„Snažil som sa sústrediť na spôsob, akým každý hráč išiel. Snažil som sa ich prečítať a som veľmi rád, že sa nám to podarilo,“ povedal Riber po víťazstve.

„Dnes večer hrám tak dobre a som rád, že môžem pomôcť chalanom.“

Prečítajte si: Nesprávne odbočenie Nórska na Big Mountain / 10 km preteky Peking 2022 drahé

„Hra na jeden palec“

Ešte pred Riberyho hrdinstvom v rozstrele mal stopér Slovenska fantastickú formu.

V predĺžení vyrovnal na každých sedem striel tímu USA a väčšinu zápasu držal svoj tím v nerozhodnom stave.

Amerika je frustrovaná, že nemohla sledovať zápas, ale je hrdá na to, čo mladý tím dosiahol – mnohí športovci, ktorí reprezentujú Spojené štáty, stále hrajú univerzitný ľadový hokej.

„Hokej je kúsoček športu. Oni (Slovensko) hrali dobre, držali sa svojej identity, s odpaľovaním sa naozaj nedá nič robiť,“ pochválil svoj tím Steven Kamfer z amerického tímu. Mladý talent.

„Dobre sme porozumeli momentu v miestnosti. Hrali sme päť minút v kuse a pískali sme.“

„Títo chlapci majú pred sebou skvelú budúcnosť. Budú reprezentovať Ameriku a vrátia sa sem skôr, ako sa nazdáte. Ale všetkých nás bude tak trochu šokovať.“

READ  Ranné zhrnutie: Nepokoje v Rádžasthánskom kongrese kvôli voľbám Rajya Sabha | Najnovšie správy India

Slovenský tím sa dostal do posledných štyroch zimných olympijských hier, je prvým tímom od Vancouveru 2010. Pri tej príležitosti skončilo štvrté a tím v tomto roku čaká v semifinále ťažký návrh proti ROC.