Svet

Holanďania oznamujú, že zámok Covid bude uvoľnený počas zaznamenaných infekcií

21. decembra 2021 sa v meste Den Bosch v Holandsku otvára celkový pohľad na prevažne pusté holandské mestské centrum, keď vstupujeme do tretieho dňa celoštátnych zámkov. REUTERS / Piroschka van de Wouw

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na Reuters.com

  • Od polovice decembra je v platnosti holandské konečné uzamknutie
  • Nové prípady sú na rekordnej úrovni, no hospitalizácia je štandardná
  • Obchody budú otvorené, ale bary a reštaurácie budú zatvorené

Amsterdam 14. januára (TASR) – Holandský premiér Mark Rutte v piatok oznámil znovuotvorenie obchodov, kaderníctiev a telocviční, no čiastočne zrušil výluku napriek tomu, že boli zaregistrované nové prípady ochorenia COVIC-19.

„Robíme veľký krok a podstupujeme veľké riziko,“ povedal Rutte na televíznej tlačovej konferencii.

Obchody, ktoré nie sú nevyhnutné, kaderníctva, kozmetické salóny a ďalší poskytovatelia služieb budú môcť po prvýkrát znovu otvoriť od polovice decembra do 17:00 miestneho času (1600 GMT) za prísnych podmienok.

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na Reuters.com

Rutte uviedol, že existujú neistoty, že bary, reštaurácie a kultúrne zariadenia by mali byť zatvorené minimálne do 25. januára.

Reštaurácie v holandskom meste boli znovu otvorené už v piatok, zatiaľ čo iné uviedli, že sa znovu otvoria v sobotu bez ohľadu na vládne plány, keďže verejná podpora nemocníc a nových epidémií sa napriek mesiac trvajúcej odstávke vytráca.

„Podstupujeme vypočítané riziko, pretože blokády sú pre každého príliš tvrdé a utajovanie všetkého je zlé pre naše zdravie,“ povedal minister zdravotníctva Ernst Kuipers.

Keďže príliv delta variácií prinútil zdravotnícky systém zrušiť všetko okrem najnaliehavejšieho ošetrenia, vláda Routledge nariadila v polovici decembra Lockdown a zdalo sa, že prípady Omigronu pribúdajú. čítaj viac

READ  Na skákací hrad prevrátil závan vetra: FOTO Šesť detí skončilo v nemocnici, chlapca (3) ratifikoval vrtuľník.

Holandský inštitút pre zdravie (RIVM) v piatok zaregistroval viac ako 35 000 infekcií za 24 hodín. Infekcie naďalej rastú napriek zákazu všetkých verejných stretnutí s viac ako 200 000 registráciami v týždni pred 11. januárom.

Počet hospitalizácií však mierne klesol.

Prieskum od Harta von Netherlands v piatok zistil, že 89 % ľudí podporuje znovuotvorenie obchodov, zatiaľ čo väčšina podporuje znovuotvorenie reštaurácií a kultúrnych zariadení.

Viac ako 86 % dospelých Holanďanov bolo plne zaočkovaných a takmer 50 % dostalo preočkovanie počas veľkej kampane počas Lockdown.

V južnom meste Walkenberg boli v piatok otvorené reštaurácie v rozpore s pravidlami a s podporou primátora mesta sa ďalších 15 samospráv vyjadrilo, že budú v sobotu nasledovať.

Rutte povedal, že považuje tieto kroky za „okamžité protesty“ a hovoril s predstaviteľmi samosprávy o implementácii nových pravidiel koncom tohto víkendu.

Základné a stredné školy sa opäť otvorili 10. januára po dlhšej zimnej prestávke, ako sa plánovalo, ale postihlo ich časté prepúšťanie z triedy z dôvodu zlého zdravotného stavu alebo vystavenia zo strany učiteľov alebo študentov.

V piatok vláda oznámila znovuotvorenie univerzít a odborných škôl a po odhalení a rozšírení používania masiek oznámila krátke izolačné obdobie.

Zaregistrujte sa teraz a získajte neobmedzený bezplatný prístup na Reuters.com

Správa Tobyho Sterlinga, Barta Meijera a Stephanie van den Berg; Strih: Janet Lawrence, Mike Colette-White a Jonathan Odyssey

Naše štandardy: Thomson Reuters Trust Principles.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close