Holandsko a Nemecko bojujú o víťazstvo v kvalifikácii WCup

Holandsko sa vrátilo k ovládnutiu kvalifikácie majstrovstiev sveta, ale neuveriteľným spôsobom.

Výhra 1: 0 nad Lotyšskom volejom od Davea Clausena bola najhoršia od toho, ako minulý mesiac zdolal Turecko 6: 1. Stačilo to však na dvojbodový náskok na čele európskej skupiny G, keď druhé Nórsko remizovalo 1: 1 s chýbajúcim útočníkom Erlingom Hollandom a Tureckom.

Na svojom úspechu museli zapracovať aj ďalšie veľké tímy. Nemecko bolo o jeden gól nižšie a porazilo Rumunsko 2: 1. Vicemajster Svetového pohára 2018, Chorvátsko, sa proti Cypru ujal jednogólového vedenia a vyhral 3: 0 s mankom 11 minút do konca.

Na majstrovstvá sveta sa priamo kvalifikujú iba víťazi tímov. Účastníci druhého miesta stoja pred play -off.

Skupina d

Belgicko je tento týždeň zaneprázdnené finálovou štvoricou Ligy národov, preto sa zameriava na boj Česka a Walesu o druhé miesto.

Česi a Walesania získali po piatkovej remíze 2: 2 po osem bodov-polovicu z celkového počtu Belgičanov. V 36. minúte dal Wales do vedenia Aaron Ramsay, ale vyrovnávajúcim gólom odpovedal Jacob Bezek. Brankár Walesu Danny Ward nedokázal ovládať loptu a domáci sa ujali vedenia, keď si dal vlastný gól, ale Daniel Wales opäť vyrovnal na skóre Walesu. Estónsko zdolalo Bielorusko 2: 0.

Skupina G

Výhra Holandska nad Lotyšskom, spečatená ôsmym medzinárodným gólom stredopoliara Clausena, rozšírila holandský náskok v čele skupiny na návrat na majstrovstvá sveta po tom, ako sa v roku 2018 nekvalifikoval.

Nový tréner Kerem Akhtargol dal Turecku vedenie v šiestej minúte prvého zápasu od vymenovania nového trénera Stephena Kundza z nemeckého tímu do 21 rokov. V polovici zápasu vyrovnal Christian Thorstwet za Nórsko. Holandsko posunulo dva body jasne z Nórska, zatiaľ čo Turecko posunulo dva body dozadu. Turecko vyhralo iba jeden z posledných siedmich zápasov proti Malému Gibraltáru. Čierna Hora vyhrala v Gibraltári 3: 0.

Skupina H

Chorvátsko a Rusko boli v jednom z najbližších súbojov tejto súťaže na vrchole šije.

Chorvátsko muselo počkať do prvého polčasu, aby sa ujalo vedenia gólom Ivana Perišica, aj keď konečný výsledok naznačoval veľmi pohodlné rozhodnutie proti poslednému Cypru 3: 0.

Nová ruská trénerka Valerie Corbynová zdolala Slovensko v štyroch zápasoch 1: 0, ale potrebovala domáci gól od kazanského slovenského obrancu Milana Schriniera. Rusko od nástupu Corbina po európskom šampionáte neinkasovalo gól, ale bolo to kvôli tomu, že Slovensko premrhalo dobrú gólovú príležitosť. Slovinsko zdolalo Maltu 4: 0 a postúpilo na tretie miesto v skupine.

Skupina J

Nemecko pod vedením nového trénera Hansieho Flicka zdolalo Rumunsko 4: 4 na 4 zápasy, ale nebolo to svojim spôsobom.

Ianis Hockey, syn najlepšieho rumunského hokeja Giorgio, vyzdvihol Rumunsko. Na začiatku druhého polčasu si Serge Knabri konečne zaistil nemeckú pozíciu silnou strelou – piaty gól v siedmich zápasoch kvalifikačnej skupiny – a Thomas M ல்ல ller v 81. mieste v rohu pridal svoj 40. medzinárodný gól.

Flickov príchod opäť spája veľký tím Bayernu Mníchov s trénerom, ktorý ich viedol k víťazstvu v Lige majstrov v roku 2020. Dva piatkové góly a sedem zo 14 doterajších gólov pod Flickom strelili hráči, ktorých v Bayerne trénoval.

Severné Macedónsko porazilo Lichtenštajnsko 4: 0 na postup zo štvrtého na druhé miesto, zatiaľ čo Arménsko remizovalo s Islandom 1: 1.

———

Copyright 2021 Associated Press. Všetky práva vyhradené. Tento materiál nesmie byť uverejňovaný, šírený, prepisovaný alebo opakovane distribuovaný bez súhlasu.