Hlavné správy

Holandsko a Nemecko bojujú o víťazstvo v kvalifikácii WCup

James Ellingworth je spisovateľ opátskych hier

Holandsko sa vrátilo k ovládnutiu kvalifikácie majstrovstiev sveta, ale neuveriteľným spôsobom.

Výhra 1: 0 nad Lotyšskom volejom od Davea Clausena bola najhoršia od toho, ako minulý mesiac zdolal Turecko 6: 1. Stačilo to však na dvojbodový náskok na čele európskej skupiny G, keď druhé Nórsko remizovalo 1: 1 s chýbajúcim útočníkom Erlingom Hollandom a Tureckom.

Na svojom úspechu museli zapracovať aj ďalšie veľké tímy. Nemecko bolo o jeden gól nižšie a porazilo Rumunsko 2: 1. Vicemajster Svetového pohára 2018, Chorvátsko, sa proti Cypru ujal jednogólového vedenia a vyhral 3: 0 s mankom 11 minút do konca.

Na majstrovstvá sveta sa priamo kvalifikujú iba víťazi tímov. Účastníci druhého miesta stoja pred play -off.

Belgicko je tento týždeň zaneprázdnené finálovou štvoricou Ligy národov, preto sa zameriava na boj Česka a Walesu o druhé miesto.

Česi a Walesania získali po piatkovej remíze 2: 2 po osem bodov-polovicu z celkového počtu Belgičanov. V 36. minúte dal Wales do vedenia Aaron Ramsay, ale vyrovnávajúcim gólom odpovedal Jacob Bezek. Brankár Walesu Danny Ward nedokázal ovládať loptu a domáci sa ujali vedenia, keď si dal vlastný gól, ale Daniel Wales opäť vyrovnal na skóre Walesu. Estónsko zdolalo Bielorusko 2: 0.