Hlavné správy

Holcomb vedie obchodnú misiu Indiana na Slovensku a v Izraeli

Indianapolis (AB) – Guvernér Eric Holkamp a dvaja kľúčoví asistenti budú od 27. marca viesť týždennú obchodnú misiu na Slovensku a v Izraeli, oznámil v piatok jeho úrad.

Holcomb, generálny adjutant r. Cesta na Slovensko, ktorú naplánovali Dale Liles a minister obchodu Brad Chambers, prichádza uprostred vojny medzi susednou Ukrajinou a Ruskom. Trojica sa stretne s mimovládnymi organizáciami a organizáciami občianskej spoločnosti, aby ponúkla Indiane podporu ukrajinským a ukrajinským utečencom.

„Táto návšteva poskytuje Ukrajincom, ktorí sa uchýlili na Slovensko a vo väčšom regióne, príležitosť urobiť správnu vec prostredníctvom humanitárneho úsilia a poskytnúť Husajnovi podporu,“ uviedol Holcomb vo vyhlásení.

Delegácia sa stretne so slovenským vedením v Bratislave, hlavnom meste Slovenska, s cieľom propagovať Indianu ako miesto pre trvalo udržateľnú energetiku a ďalšie priemyselné odvetvia, uvádza sa v oznámení.

Indiana vyváža na Slovensko tovar v hodnote viac ako 1 milión USD vrátane chemikálií, počítačov a elektroniky, strojov, ropných a uhoľných produktov a dopravných zariadení.

Národná garda štátu Indiana zdieľa so Slovenskom viac ako 25 rokov spolupráce prostredníctvom spoločných vojenských cvičení a bezpečnostnej spolupráce.

V dňoch 30. až 31. marca sa delegácia stretne s izraelskými lídrami v Tel Avive, aby prediskutovali poľnohospodárstvo, medicínu, biológiu a ďalšie témy.

READ  Ostrovania očakávajú pre Škótsky tím zdravé nuly

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close