Svet

Hongkong plánuje ponúknuť 500 000 leteniek na prilákanie turistov: miestne médiá

HONG KONG – Keď vláda zruší všetky zostávajúce obmedzenia Covid-19 týkajúce sa prichádzajúcich príchodov, Hongkong ponúkne 500 000 leteniek, aby prilákal návštevníkov späť do finančného centra, informovalo miestne médium Tsing Tao v stĺpci s odvolaním sa na neznámych ľudí.

Generálny riaditeľ John Lee môže vo svojom októbrovom prejave o politike oznámiť plány na návrat k normálu, pokiaľ sa situácia COVID-19 výrazne nezhorší, uvádza sa v správe s odvolaním sa na politické a obchodné skupiny.

Jedným z opatrení zameraných na podporu cestovného ruchu je vydávanie vládnych lístkov, ktoré majú prilákať cestujúcich v roku 2020.

Podľa Singha Taa vláda odhaduje, že návrat turistov do mesta potrvá jeden až dva štvrťroky aj po zrušení zostávajúcich obmedzení, medzi ktoré patria aj tri dni obmedzenia pohybu.

Očakáva sa, že Hongkong zruší zostávajúce obmedzenia pre prichádzajúcich cestujúcich, ktorí majú tri dni zakázané chodiť do barov alebo jesť v reštauráciách a musia byť denne sedem dní preverovaní. Tieto pravidlá sa dodržiavajú Nedávno bola zrušená povinná hotelová karanténa.

Pravidlá mesta COVID-19 ho po väčšinu pandémie ponechali izolované, čo podkopávalo jeho postavenie ako globálneho finančného centra a zasiahlo jeho hospodárstvo. Bloomberg

READ  Delta variácia: „Vláda sa nemýli, niektorí vedci sa mýlili“ - Expert

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close