Technológie

Hráči si novú konzolu pomýlili so 7-ročným. V deň uvedenia predobjednávky na Xbox Series X sa tržby na Xbox One X zvýšili o 747%

Microsoft sa z chyby Nintendo nepoučil. Po megaúspešnej konzole Nintendo Wii vydala spoločnosť Nintento svojho nástupcu Wii U. Hráči, rodičia a široká verejnosť si jednoducho mysleli, že ide o upgrade, revíziu alebo podobnú konzolu, takže do nej neinvestovali.

Nejasné rozlíšenie medzi starým hardwardom a príchodom next-gen malo za následok veľmi slabý predaj a celkové zlyhanie konzoly. K tomu samozrejme prispelo niekoľko faktorov, ale názov konzoly ju veľmi zranil.

Toľko hráčov a novinárov sa chytilo za hlavu, keď spoločnosť Microsoft oznámila názov svojich konzol novej generácie. Po Xbox One, Xbox One S a Xbox One X prídu konzoly novej generácie pre Xbox Series X a Xbox Series S.. Drsní hráči a ľudia, ktorí sledujú technológie a herný priemysel, môžu ľahko rozlíšiť konzoly.

Prihláste sa na odber aplikácie REFRESHER + a získajte ďalšie výhody

Tento článok si môžete prečítať zadarmo, ale s predplatným REFRESHER + získate prístup k viac ako 1246 zamknutý článok a získate ďalšie výhody.

VYSKÚŠAJ ZADARMO

Môžete ju kedykoľvek ľahko zrušiť

Budeme vás informovať 2 dni pred prvou platbou

Prvý týždeň 0 €, potom 3,99 € mesačne

Tieto články si môžete prečítať aj v aplikácii REFRESHER +

VIAC

Ale to je zlomok cieľových zákazníkov. Pokúste sa ukázať svojim rodičom a priateľom mená týchto 5 konzol a opýtajte sa ich, ktoré to sú. Pravdepodobne už viete, že len málo ľudí zasiahne 100%, nie?


Obavy hráčov z chaotických názvov konzol sa naplnili v deň spustenia predobjednávok X-Series X a S. Amazon zaznamenal nárast predaja Xbox One X o 747%. 99% kupujúcich si chcelo objednať konzolu novej generácie, namiesto toho si kúpili konzolu starej generácie.

Tieto čísla nemusia byť presné a nevieme, čo znamenajú v štatistikách Amazonu. V každom prípade je isté, že nespočetné množstvo ľudí urobilo chybu pri kúpe novej konzoly. Niečo podobné sa stane v nasledujúcich rokoch.

READ  Akú nabíjačku zvoliť pre nový iPhone 12?

Niektorí hráči, rodičia alebo bežní ľudia, ktorí si konzolu plánujú ako darček, nepoznajú ani podrobne svoj dizajn. V takom prípade sa mohli spoľahnúť aspoň na cenu konzoly, ktorá im povie, ktorá je nová a ktorá stará. No …

Podobné konzoly, identické ovládače, rovnaká cena, takmer rovnaké názvy

Zdroj: Amazon

Samotný Microsoft už urobil chybu v názvoch svojich konzol. Predstavte si, že sa narodia dvojčatá. Očakávate, že ich učitelia budú schopní odlíšiť ich, ale nemôžete to urobiť sami. Ľudia budú pri nakupovaní ľahko zmätení. Ak chcete na Vianoce nový Xbox, urobte radšej svojim rodičom menšiu prezentáciu, aby ju nedostali.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close