Hromy, blesky a hurá, keď Rumunsko a Slovensko berú korisť

26. júna – Permutácie v skupine E pred výkopom sú snom matematikov. Belgicko, Ukrajina, Slovensko a Rumunsko mali šancu skončiť v každej etape od 1.St Až do 4Th Všetci hrali na tri body.

Zo štyroch krajín bola najviac ohrozená Ukrajina, pretože ich gólový rozdiel bol nízky, čo technicky umožnilo Slovensku a Rumunsku hádzať fantómové údery a riskovať.

Viac ako 40 000 Rumunov v žltom oblečení premenilo Deutsche Bank Park na jednu veľkú žltú párty, pretože vedeli, že miesto v 16-ke je bezpečné. Rumunský hlavný tréner Eduard Iardanescu povedal 24 hodín pred zápasom, pretože vedel, že remíza je perfektným výsledkom na to, aby poslal svoju krajinu do vyraďovacích kôl prvýkrát od Euro 2000.

“ s duchomHanba Gijonu“, napriek tomu, že visia nad hlavami oboch tímov, skúšobné úrovne boli veľmi zaujímavé v úvodnej desaťminútovke, keď hra ožila, poháňaná dvoma vášnivými priaznivcami.

Za Slovensko skóroval Ontrej Duda

O 11Th Minuten, prvá skutočná šanca padla Rumunsku. Andrei Ratiu zahral úhľadne jedna-dva a Martin Dúbravka jeho strelu zakrútil do pravého horného rohu, ale len dovtedy, kým Iannisa Hagiho, syna rumunského velikána Giorkeho, nenazvali Maradonom Karpát. Žiaľ, nebol syn ako otec, keďže mladík predvádzal svoju snahu v bare.

Ďalšia rumunská šanca o tri minúty neskôr. Priamy kop štyridsať yardov od bránky a Raswan Marin zamieril k bránke namiesto kríženia, chýbal len o centimetre. Vyhlásenie o účele.

Tréner Slovenska Francesco Calzona na otázku o remíze na predzápasovej tlačovej konferencii odpovedal, že svoj tím pošle vyhrať každý zápas. V 24Th Momentálne je Ontrej Duda pre seba úplne na nepoznanie tak budú viesť. Ďaleká hlavička bola perfektná. Slovensko o 1St Miesto, Rumunsko, 4Th A von!

Reakcia Rumunska bola ohromujúca. Najprv Andrei Ratiu otestoval Dúbravku, potom skoršiu chybu opravil Hagi.

READ  McDonald vs Molcan Live Streaming a predpoveď pre WTA 2022 vo Washingtone
Slovák Juraj Kuka bojuje o držanie lopty s Nikusar Banku

Zdvihol loptu na pravej strane ihriska a vbehol do šestnástky Slovenska, kde David Hanko frustrovane vystrčil nohu. Nemecký rozhodca Daniel Seibert signalizoval priamy kop, ale VAR si nebol istý a chceli sa na to pozerať. Dve minúty agónie pre oboch priaznivcov. Rozhodnutie bolo tesné, no kontakt bol v pokutovom území a Seibert ukázal na bod. Marin sa nemýlil, keď penaltu zlikvidoval do ľavého horného rohu. Rumunsko v 1St Miesto, Slovensko 3rd Ale stále prechádza.

S blížiacim sa polčasom sa Rumunsko napokon pustilo do protiútoku po tom, ako Juraj Guca podriemkaval.

Po štyridsiatich piatich minútach môžeme s istotou povedať, že duchovia 'Gijónovej hanby' boli vyhnaní. Oba tímy na to šli v búrlivej polovici futbalu, tlačený davom, ktorý dosiahol 110 decibelov pri svojej doteraz najhlučnejšej úrovni.

Druhý polčas začal vo väčšom tempe ako ten prvý. Slovensko v rozpätí dvoch minút dvakrát otestovalo Florina Nittu. Najprv chybným krížom Hanka a Lukasa Haraszlinových

V 60-tych rokochTh V momente, keď sa nebesia otvorili, z neba sa prevalil biblický hrom a atmosféra na štadióne bola úplne stratosférická. Hracia plocha bola klzká a náčinie začalo lietať. Tempo bolo neúprosné. Žiadna štvrtina sa nepýtala, nebola poskytnutá žiadna štvrtina.

Z penaltovej šance Rumunska vyrovnal Razwan Marin

V 64Th Minúty Ďalšie dve veľké šance Slovenska David Strelec vypálil nízko k bližšej žrdi, ktorú zadnou nohou zachránil Nita a následne Haraslin nádhernú strelu vyrazil mimo vzdialenejšiu žrď.

Keď dážď ustúpil, akcia sa pomaly rozbehla. Oba tímy dostávali signály zo svojich lavičiek. Ďalší zápas bol 0:0. Obaja boli v bezpečí. Bolo by zaujímavé povedať, že posledných desať minút bolo po blahobyte predošlých osemdesiatich minút horších, pretože oba tímy sa stále snažili, no bolo cítiť a vidieť myšlienky smerujúce k poslednej šestnástke.