Technológie

Huawei Mate 40 Pro: Oficiálne oznámenie príde „čoskoro“, v Európe si na novinky pravdepodobne budeme musieť počkať

Do roku 2021.

Spoločnosť WinFuture zverejnila najnovšie špekulácie o pripravovanej vlajkovej lodi Huawei Mate 40 Pro. Zatiaľ nevieme dátum uvedenia tohto telefónu na trh, ale Richard Yu, riaditeľ divízie spotrebiteľov spoločnosti Huawei, uviedol na konferencii HDC 2020, že sa to stane čoskoro. Predpokladáme, že v polovici októbra.

Posledné špekulácie hovoria, že Mate 40 bude poháňaný novou generáciou procesorov Kirin – bude sa chváliť titulom „prvý a jediný 5 nm 5G SoC na svete„. V praxi to znamená, že 5G modem bude zabudovaný priamo v čipe, a teda nebude samostatnou súčasťou, ako je to napríklad v prípade procesora Apple A14 Bionic.

Očakáva sa, že tento procesor bude mať označenie Kirin 9000, ale Huawei to zatiaľ oficiálne nepotvrdilo. V minulosti Kirin predstavil svoje procesory na výstave IFA v Berlíne. To sa tento rok nestalo a predstavenia nového procesora sme sa nedočkali na konferencii HDC 2020.

Mate 40 Pro tiež sľubuje “mimoriadne výkonný fotoaparát„Budeme si však musieť počkať na oficiálne vystúpenie, aby sme zistili, čo to znamená v praxi. Malo by dôjsť k ďalšiemu zlepšeniu.“ super rýchle nabíjanie pri 66 W.

Huawei Mate 40 Pro. Zdroj: pricebaba.com

Huawei má údajne k dispozícii iba 8,8 milióna čipov

WinFuture informuje aj o pripravovanom telefóne o pravdepodobnom oneskorení spustenia predaja v Európe. Mate 40 Pro bude predstavený v polovici októbra a v Číne sa objaví v rovnakom mesiaci. Do Európy je však novinka dostane sa vraj až v roku 2021.

Jedným z dôvodov oneskorenia môže byť nedostatok nových procesorov Kirin 9000. Tvrdí portál GSMArenže Huawei objednal 15 miliónov čipov, ale jeho dodávateľ, TSMC, ho dobehol vyrobiť menej ako 9 miliónov čipov. Zvyšok objednávky nestihol doručiť z dôvodu obmedzení USA, ktorá vstúpila do platnosti 15. septembra 2020.

READ  Systém Google Play aktualizovaný v apríli: Nové funkcie Play Pass

Tak uvidíme aká bude budúcnosť smartfónu Mate 40 Pro v Európe. Či a kedy sa začne predávať, či použije Kirin alebo príde na náš trh s procesorom od Qualcommu alebo iného výrobcu.

Huawei Mate 40

Huawei Mate 40. Zdroj: handsetexpert.com

Zdroj: WinFuture, GSMArena

Prečítajte si tiež:

Boj medzi USA a Čínou sa zintenzívňuje: Veľké komplikácie pre spoločnosť Huawei chce Čína obmedziť americké spoločnosti

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close