Technológie

Huawei prináša notebooky na Slovensko, problémy ako smartfóny sa označujú ako hroziace

K dispozícii sú tri modely, každý v jednej konfigurácii.

Spoločnosť Huawei oficiálne uviedla svoje laptopy na slovenský trh. Najprv budú k dispozícii tri modely – MateBook X Pro so 14-palcovým displejom, trinásť MateBook 13 a MateBook D15 s 15,6-palcovým displejom. Každý z nich sa bude predávať iba v jednej konfigurácii bez možnosti ďalšieho prispôsobenia.

  • Huawei MateBoox X Pro: Intel Core i7 10510U, 16 GB RAM, 1 TB SSD – 1 949 eur
  • Huawei MateBook 13: AMD Ryzen 5 3500 U, 8 GB RAM, 512 GB SSD – 849 EUR
  • Huawei MateBook D15: AMD Ryzen 5 3500 U, 8 GB RAM, 256 GB SSD – 599 EUR

Huawei začala vyrábať klasické notebooky v roku 2017. Postupne priniesla niekoľko zariadení v redakcii, ktorú sme testovali napríklad prvý MateBook X.

Aktualizácie by nemali byť problémom

Nové notebooky majú byť založené na moderných displejoch s minimálnymi rámami, pokročilých funkciách známych z mobilných zariadení a tiež v dobrej spolupráci s chytrými telefónmi. Napríklad je možné úplne ovládať smartfón priamo z počítača a medzi zariadeniami sa dajú ľahko prenášať aj rôzne súbory.

Podobné problémy, s ktorými sa stretáva spoločnosť Huawei so smartfónmi a tabletmi so systémom Android, by sa nemali vyskytnúť s notebookmi. Podľa predstaviteľov spoločnosti ide o úplne inú kategóriu výrobkov, ktorá podlieha odlišným pravidlám a povoleniam.

Ako vedúci slovenskej pobočky Thomas Liu pre Živé.sk uviedol, Huawei získal úplnú licenciu na používanie Windows vo svojich zariadeniach v druhej polovici minulého roka. Vďaka tomu by sa malo zaručiť používanie rôznych služieb od spoločnosti Microsoft alebo aktualizácií pre samotný operačný systém v prenosných počítačoch od tohto výrobcu.

Prichádza viac notebookov

Huawei má ambíciu pokračovať v dodávaní nových zariadení na Slovensko. Čínska spoločnosť sa chce popri smartfónoch a notebookoch zamerať čo najviac na príslušenstvo – nositeľné zariadenia, ako sú hodinky a náramky alebo slúchadlá a podobne.

READ  Pokémon Diamond and Pearl Remakes NPD rebríček 3. novembra

Čestné notebooky, ktoré tiež patria spoločnosti Huawei, sa na Slovensku začali predávať iba nedávno. Predávajú sa pod značkou MagicBook a sú založené na rovnakých technických základoch. Ich konfigurácie sú však upravené tak, aby čo najviac znižovali cenu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close