Veda

Hubblov vesmírny teleskop Prekvapený pohľad na éter „Stratená galaxia“

Hubblov vesmírny ďalekohľad zachytil tento ostrý pohľad na NGC 4535 s názvom „Stratená galaxia“.

ESA / Hubble a NASA, J. Lee a tím PHANGS-HST

Vo vesmíre je veľa nádherných galaxií, ale je ťažké skutočne pozdvihnúť vznešenú špirálu, druh galaxie, ktorá v tme vesmíru iskrí hojdajúcimi sa rukami. Z tohto dôvodu je zobrazený nový obraz galaxie NGC 4535 Hubbleovho vesmírneho teleskopu.

NGC 4535 má chytľavú prezývku: Stratená galaxia. Nie je to skutočne stratené miesto, ale vychádza to z toho, ako to vyzerá s výbavou, ktorá nie je taká luxusná ako Hubble.

„Napriek neuveriteľnej kvalite tohto obrazu nasnímaného pomocou Hubblovho vesmírneho ďalekohľadu NASA / ESA má NGC 4535 pri pohľade z malého ďalekohľadu rozmazanú, trochu strašidelnú prítomnosť.“ Uviedla to v piatok Európska vesmírna agentúra.

Podľa ESA amatérsky astronóm Leyland S. Copeland videl galaxiu v 50. rokoch a na počesť jej éterickej prítomnosti ju prezýval výstrednou Stratenou galaxiou.

NASA tiež zdieľala obraz Tento týždeň. NASA a ESA spoločne prevádzkujú Hubble. Obrázok vesmírneho ďalekohľadu ukazuje prekvapivé množstvo detailov. Svetlé modré škvrny, kde visia mladé, horúce hviezdy. Svetlé farby blízko stredu odhaľujú staršie a chladnejšie hviezdy.

Stratené je súčasťou pohľadu na galaxiu Fyzika, prieskum pri vysokom uhlovom rozlíšení v blízkej galaxii alebo PHANGS, Čo zahŕňa zber údajov o formovaní hviezd. Mliečna dráha žije v súhvezdí Panny, 50 miliónov svetelných rokov od Zeme, ale Hubble má pocit, že je bližšie k domovu.

Postupujte Vesmírny kalendár CNET do roku 2021 Ak chcete byť informovaní o všetkých najnovších správach o vesmíre v tomto roku. Môžete si ho pridať aj sami Google Calendar.

READ  SpaceX chrlí posilňovacie diely Supership Starship pred prvým stohovaním

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close