Svet

Humanitárna pomoc v Africkom rohu a Jemene

Austrália poskytne núdzovú pomoc vo výške 15 miliónov dolárov na reakciu na prebiehajúcu hladovú krízu v Africkom rohu a Jemene.

Región je na pokraji rozsiahleho hladomoru.

V Etiópii viac ako 20 miliónov ľudí naliehavo potrebuje potravinovú pomoc. V Somálsku trpia státisíce detí podvýživou. Súčasná úroveň hladu v Jemene je bezprecedentná.

Pomoc albánskej vlády bude poskytovať potraviny, vodu a inú základnú podporu prostredníctvom dôveryhodných mimovládnych organizácií vrátane Svetového potravinového programu (WFP) a Koalície núdzových opatrení.

Financovanie vychádza z 50 miliónov dolárov, ktoré už Austrália poskytla na potravinovú pomoc v rokoch 2022 – 2023 a 157 miliónov dolárov pre WFP v rokoch 2021 – 2022, pričom stavia na pokračujúcej podpore, ktorá prispeje k potravinovej bezpečnosti a zmierneniu hladomoru.

Austrália stojí pri globálnych partneroch, ktorí pracujú na riešení krízy potravinovej bezpečnosti a výziev, ktoré predstavuje konflikt a zmena klímy.

Austrálčania môžu priamo podporiť tých, ktorí čelia tejto hladovej kríze, poskytnutím daru Núdzová akčná koalícia.

Citát od ministra Conroya:

„Austrália je znepokojená rastúcou potravinovou neistotou na celom svete. Táto podpora pomôže odvrátiť hladomor a poskytne pomoc na záchranu života v Africkom rohu a Jemene.

Citujem asistenta ministra Wattsa:

„Austrália chce rozšíriť našu spoluprácu s africkými krajinami, vrátane spolupráce s Etiópiou, Somálskom a Jemenom.

/verejná správa. Tento obsah poskytnutý pôvodnou organizáciou/autorom (autormi) môže byť časovo obmedzený, upravený kvôli prehľadnosti, štýlu a dĺžke. Vyjadrené názory a názory sú názormi autora (autorov). Zobraziť celé Tu.

READ  USA zakázali prokuratúru a deväť úradníkov Ordega z ministerstva energetiky, hospodárstva a starostu

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close