Ekonomika

Hummer EV Edition 1: Elektrický snímač vypredaný za 10 minút – časopis – auto

Zdá sa, že Američania po 10-ročnej pauze nezabudli na legendárneho Hummera. A neprekáža im, že mohutný 8-valec nahradí novú generáciu elektromotormi. Po úvodnej sérii Edition 1 sa to len tak zaprášilo.

GMC Hummer EV vzbudil po premiére obrovský ohlas. General Motors už dlho nič nezažil.
Autor: GMC

Nová generácia modelu Hummer, ktorá sa vráti na scénu po desaťročnej odmlke – výhradne s elektrickým pohonom – zaznamenala obrovský úspech. Ihneď po otvorení objednávok sa na server prihlásilo tisíce ľudí a po desiatich minútach bol „vypredaný“. A to aj napriek cene 112 592 dolárov, ktorú Američania zaplatia za trojmotorovú úvodnú sériu Edition 1. General Motors však odmietol povedať, koľko kusov vyrobí. Pre GMC je to v každom prípade povzbudenie. Záujem predčil všetky očakávania.

GMC Hummer bol v deň otvorenia objednávky zároveň jedným z najrušnejších cieľov na Googli. Paradoxom je, že nikto zo šťastlivcov, ktorým sa podarilo získať rezerváciu, ešte sériový elektrický Hummer poriadne nevidel. Kupujúci sa tiež musia vyzbrojiť správnou dávkou trpezlivosti. Výroba novinky sa začne v modernizovanom závode Hamtramck až na jeseň budúceho roka a k prvým majiteľom sa dostane na konci. Spoločnosť GMC tvrdí, že registruje ďalšie tisíce objednávok, ktoré však už platia pre iné verzie.

Verzia Hummer EV 3X bude o niečo lacnejšia, ale jej výroba sa začne až v roku 2022. Preto sú niektorí záujemcovia ochotní priplatiť si za miesto v zozname čakateľov na vydanie 1, ak niekto rezerváciu zruší. General Motors obmäkčí ruky. Na novinke by to malo mať „veľkú“ maržu, pretože Hummer EV je zaradený do prémiového segmentu, kde vysoká cena klientovi neprekáža. A výhodou GM je, že sa s najväčšou pravdepodobnosťou dostane na trh skôr ako sľubovaná Tesla Cybertruck. Pripomeňme, že Hummer EV má výkon 1 000 koní a batérie, ktoré zabezpečia dojazd 350 km.

READ  Bude na Slovensku miliarda „gigafactory“ pre batérie? - Správy - Auto

GMC Hummer EV - 2022

GMC Hummer EV - 2022

Páči sa vám tento článok? Podporte prosím kvalitnú žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať denné správy, rozhovory, komentáre, správy, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie, ako aj čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Aby sme pre vás mohli pracovať neustále a ešte lepšie, potrebujeme tiež vašu podporu.
Ďakujem za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close