šport

Hurcox prekonal trasu a postúpil do montrealského finále

Poliak Hubert Hurcox pokračuje vo víťazstvách na spojke v Montreale. 8. nasadený vyhral všetky štyri svoje zápasy v rozhodujúcom treťom sete a dnes opäť exceloval pod tlakom, keď porazil 4. nasadeného Kaspera Rudda 5:7, 6 a dostal sa do finále Montreal Masters. -3, 6-2 na State IGA v sobotu večer.

„Gasper hral naozaj neuveriteľný tenis,“ povedal Hurcox o svojom comebackovom víťazstve. „Na začiatku bol lepším hráčom, najmä počas setu a pol – len sa snažím zostať v hre a súťažiť čo najlepšie.“

Rovnováha v treťom sete celý týždeň

Čarovný týždeň pre Hurcogs, ktorí porazili Emila Rusuouriho, Alberta Ramosa-Vinolasa, Nicka Kyrgiosa a Rudda v troch setoch?

„Len bojuj, rob čo najlepšie.“

Jeho víťazstvo v roku 2022 sa zlepšilo na 12-6 v rozhodujúcich setoch.

Hurcox zachránil zápasový bod proti Ramosovi-Vinolasovi v osemfinále a bude sa uchádzať o to, aby sa stal druhým hráčom ATP v priebehu niekoľkých týždňov, ktorý vyhral titul z jedného zápasového bodu, čím sa pripojí k Nickovi Kyrgiosovi, ktorý ušetril päť zápasových bodov proti Francisovi. Tiafoe vo štvrťfinále pred ziskom titulu na City Open minulý týždeň.

Poľská jednička sa posunula na životnú bilanciu 1:1 s Ruddom, ktorý v osemfinále na ihrisku Roland-Carros začiatkom tejto sezóny zdolal Hurcoxa v štyroch setoch.

Hurcox na desiatom mieste sa stretne s víťazom zápasu medzi Španielom Pablom Carrenom Bustom a Danielom Evansom.

V nedeľu sa bude uchádzať o svoj druhý titul na Masters 1000 a celkovo šiesty. Stále žije aj v žrebe štvorhry – Hurcox a Zielinski sa v sobotňajšom večernom semifinále stretnú s Donom Evansom a Johnom Peersom.

Montreal Masters 1000, ostatné výsledky semifinále (štát IGA, Hart, 6 573 785 USD):

  • Pablo Carreno Busta vs. Daniel Evans
READ  Šprint vyhral Johannes Thingnes Bö, zo Slovákov najlepší Šima

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close