svet

Husajn a Kaddáfí to urobili, stalo sa to v Spojených štátoch pred kolapsom, hovoria analytici o problémoch v Spojených štátoch.

Súčasná vlna nepokojov v Spojených štátoch amerických v reakcii na smrť čierneho Georga Georga Floyda po zásahu polície pripomína americkým analytikom CIA, aby sledovali sociálny kolaps v zahraničí.

Podľa korešpondentov CIA sa zhromaždenie demonštrantov, ich represie a následné snahy amerických orgánov ukázať svoju silu a autoritu nelíšia od úpadku demokracie v štátoch kritizovaných Spojenými štátmi.

„Už som videl tento druh násilia“, hovorí Gail Helt, bývalá analytička CIA zodpovedná za monitorovanie situácie v Číne a juhovýchodnej Ázii.

„Autokrati robia to isté. Deje sa to v krajinách pred kolapsom. Naozaj ma to znepokojuje.“ povedala, že podobnú situáciu niekoľkokrát videla v Číne alebo Malajzii.

Súhlasia aj ďalší veteráni CIA a úradníci národnej bezpečnosti.

Slzný plyn na fotografiu s Bibliu

Marc Polymeropoulos, ktorý predtým viedol operácie CIA v Európe a Ázii, poznamenal, že polícia násilne rozptýlila pokojný protest v parku v Bielom dome v pondelok, aby si prezident Donald Trump mohol nechať vziať fotografiu Biblia pred kostolom.

Proti demonštrantom použila gumové guľky a slzný plyn.

„Pripomenulo mi to situácie, ktoré som hlásil v krajinách tretieho sveta už niekoľko rokov. Saddám Husajn. Bašár Assad. Muammar Kaddáfí. uviedol Polymeropoulos s odkazom na despotických vodcov Iraku, Sýrie a Líbye.

Analytici uviedli, že tento dojem posilnili aj ďalšie faktory. Vyzval na to minister obrany Mark Esper „kontrola bojiska“ okolo demonštrantov, ako keby videl americké mestá ako vojnovú zónu.

Náčelník štábu Mark Milley sa opäť potuloval po uliciach Washingtonu vo svojej bojovej uniforme.

V Spojených štátoch sa podnikanie zrúti

„Ako bývalý zamestnanec CIA viem túto stratégiu dobre,“ Kongresman Abigail Spanberger, ktorý predtým diskutoval o terorizme a šírení jadrových zbraní v CIA, uviedol list Washington Post.

Bývalí spravodajskí predstavitelia uviedli, že nepokoje a militaristické reakcie Trumpa patria medzi mnohé kritériá bankrotu, ktoré by opísali vo svojej správe, keby napísali kritiku Spojených štátov za spravodajské služby. iná krajina.

Medzi ďalšie príznaky nesprávneho fungovania patria analytici, ktorí nedokážu zvládnuť koronavírus, politická klíma sa stáva polarizovanejšou, alebo pokusy prezidentov tlačiť Ukrajinu k politickej „láskavosti“ alebo jej útoku. proti médiám a novinárom.

Priaznivci Trumpa uvítali prezidentove správanie a jeho cestu do cirkvi, ako demonštráciu sily potrebnej na obnovenie poriadku v desiatkach amerických miest, kde protesty viedli k rabovaniu, páleniu a násilia.

Ak to nemôžete ovládať, strácate čas

„Je ťažké si predstaviť, že by bol iný prezident, ktorý má odvahu opustiť Biely dom, takto,“Bývalý guvernér Wisconsinu Scott Walker povedal. Niektorí predstavitelia sa dokonca obťažovali, keď sa ocitli na snímke popri Trumpovi na ceste do kostola a začali znižovať svoju úlohu v akcii, ako je Esper a Milley.

„Ak nemáš kontrolu, strácate čas.“ V pondelok povedal Trumpovým guvernérom, že ich označil za „slabých“, pretože povedal, že na potlačenie protestov nepoužili primeranú silu. Nenavrhoval však, ako uvoľniť napätie.

Bývalý vyslanec USA pre ISIS Brett McGurk uviedol, že takéto slová budú USA definovať na dlhú dobu.

„Je pre nás oveľa ťažšie odlíšiť sa od iných krajín, ktorých činy sa snažíme spochybňovať alebo ovplyvňovať.“ povedal McGurk.

Americkí predstavitelia v posledných rokoch požadovali obmedzenia týkajúce sa potlačovania demonštrantov zo strany Ruska, Iránu, Turecka, Malajzie, Sýrie a ďalších krajín. Toto zjavné pokrytectvo sa nezodpovedalo a mnohé štáty už zareagovali. Príkladmi sú Čína, Hongkong a Turecko.

(function(d, s, id){ var js, fjs = d.getElementsByTagName(s)[0]; if (d.getElementById(id)) { return; } js = d.createElement(s); js.id = id; js.src = "https://connect.facebook.net/en_US/sdk.js"; fjs.parentNode.insertBefore(js, fjs); }(document, 'script', 'facebook-jssdk'));

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close