Hviezda Arsenalu Ian Wright oznámil pôsobivú výhru Anglicka 8:0

Anglicko podalo v pondelok večer výkon pre vekové kategórie v súboji A-skupiny s Nórskom.

Pri ceste na juh k štadiónu Amex čelili Three Lions neľahkej bitke proti jednému z čiernych koní súťaže, čerstvo po vyradení zo Severného Írska 4:1.

Avšak pri sledovaní víťazstva tímu Sariny Wikman v pretekoch by ste nevedeli, že sa zapísal do histórie Eura.

Štatistiky v tomto článku vám prináša FotMob – najlepšia aplikácia na sledovanie futbalu. Získajte bezkonkurenčné pokrytie Euro 2022 s aktualizáciami zápasov a upozorneniami pre vaše obľúbené tímy a hráčov. Stiahni teraz.

Nezvyčajný začiatok Anglicka

Po noci, v ktorej Francúzsko hralo majstrovskú triedu proti Taliansku, keď o prestávke viedlo 5:0, sa Anglicko rozhodlo vyrovnať svojim kontinentálnym susedom tým, že si po 45 minútach vytvorilo výhodu 6:0 – áno, to nie je preklep.

Anglicko nestrácalo čas a zabezpečilo si svoje historické víťazstvo, pretože Ellen Whiteová vyhrala skorú penaltu a 23-ročná Georgia Stanway poslala silný úder do ľavého horného rohu.

Odvtedy sa Lions už nikdy nepozreli späť a Lauren Hempová poslala loptu domov o dve minúty neskôr, prežila skorý ofsajd a VAR nakoniec prišiel na pomoc Anglicku.

Predtým, ako Beth Meadová začala svoj vlastný majstrovský kurz okolo Crowe Petersona, Whiteová sa pustila do akcie tým, že svojich pochybovačov držala v tichosti, pokojne a dokončila jeden na jedného.

Futbal Futbal – Euro žien 2022 – Skupina A – Anglicko vs. Nórsko – American Express Community Stadium, Brighton, Británia – 11. júla 2022 Angličanka Beth Meade oslavuje strelenie štvrtého gólu REUTERS/Matthew Childs

Wright mieri do lesa na Meadovu majstrovskú triedu

V tomto momente celá krajina a futbalový svet vo všeobecnosti strácali rozum, ale malo toho prísť viac, pretože White a Mead sa rozhodli zdvojnásobiť svoj osobný účet pred koncom prvého polčasu.

A Meadova ortéza bola obzvlášť pútavá, keď nechal nórsku obranu stáť na vlastných nohách a v pokutovom území predviedol ľadový pokoj.

READ  Záblesk nádeje uprostred neúspechu

Nie je teda prekvapením, že Meadeho spoluhráč z Arsenalu Ian Wright absolútne miloval sledovanie zo štúdií BBC Sport a vyjadril svoj obdiv k jeho majstrovskej triede v brilantnom videu na Twitteri:

Môžete povedať, že Wright miluje Meatha a vystúpenia Anglicka.

Najväčšie víťazstvo v histórii eura

Ale Wright mal po prestávke viac na oslavu a ďalší útok Anglicka, vedený Alessiou Russo, zabezpečil, že to bola skutočne rekordná noc v Brightone.

Je to preto, že hviezda Manchestru United vyhrala 7:0, čím sa zabezpečilo, že to bola najväčšia výhra pre mužskú aj ženskú časť turnaja v histórii Eura.

Rousseau je na ceste do cieľa.
Futbal Futbal – Euro žien 2022 – Skupina A – Anglicko vs. Nórsko – American Express Community Stadium, Brighton, Británia – 11. júla 2022 Angličanka Alessia Russo strieľa svoj siedmy gól REUTERS/Matthew Childs

A potom, pre dobrú mieru, Wrightovej hrdinský hetrik zabezpečil Anglicku ôsme miesto, čím spečatil rekord, čo je výkon, ktorý sa bude ozývať v ženskej hre v nasledujúcich rokoch.

Anglicko víťazstvom 6:0 nad Škótskom na Eure 2017 vyrovnalo svoj predchádzajúci rekord, pričom päť zápasov mužov vyhralo o päť gólov. Pozrite si celý zoznam nižšie:

Skóre Španielska vs Slovensko.
Futbal Futbal – Euro 2020 – Skupina E – Slovensko proti Španielsku – štadión La Carduja, Sevilla, Španielsko – 23. júna 2021 Futbalisti Španielska oslavujú po tom, čo Slovák Juraj Kuka strelil vlastný gól a Španielsko piaty v bazéne prostredníctvom agentúry REUTERS/Pzoarceloar.

ženy

Skupinová fáza 2013: Fínsko 0-5 Švédsko (Göteborg)
Skupinová fáza 2001: Nemecko 5:0 Rusko (Erfurt)
1997 Skupinová fáza: Dánsko 0-5 Nórsko (Lillestrom)

Oslavované v Brightone v Anglicku.
Futbal Futbal – Euro žien 2022 – Skupina A – Anglicko vs. Nórsko – The American Express Community Stadium, Brighton, Británia – 11. júla 2022 Angličania Alessia Russo, Alex Greenwood, Millie Bright a Lauren Hemp oslavujú prostredníctvom agentúry Reuters siedmy gól.

Nedá sa však poprieť, že rekordný a historický večer bol celý o hetrikom anglickom hrdinovi.

Štatistiky FotMob

Bol to takmer bezchybný výkon od Meada, ktorý dosiahol najvyššie hodnotenie FotMob spomedzi všetkých hráčov na ihrisku s 9,77.

Talentovaný krídelník pokračoval vo svojej pozoruhodnej streleckej forme, keď Wiegmanov tím robil výtržnosti na štadióne Amex.

Meade si vytvoril štyri šance a dokončil 40 percent svojich pokusov. Zatiaľ čo Mead bol vynikajúcim hráčom Anglicka, bolo tam množstvo ďalších skvelých individuálnych prejavov.

Štatistiky Meath vs Nórsko.

White dvakrát skóroval, aby sa posunul na hranicu dosiahnutého rekordu Wayna Rooneyho v Anglicku.

Dosiahol hodnotenie FotMob 8,99 – impozantný výkon od hráča, ktorý pochyboval o tom, či začne nočný turnaj.

Bol to útok Lions, ktorý zaujal miesto v obrane Anglicka, ktorý vynikajúco vyradil duo svetovej triedy Ada Hegerberg a Caroline Graham-Hansen.

Lucy Bronzeová bola najvyššie hodnoteným obrancom Anglicka s hodnotením FotMob 8,55. Bronz priniesol päť príležitostí a miera prihrávok bola 90 percent.

Inde, Rachel Daly, Millie Bright a Leah Williamson získali hodnotenie FotMob vyššie ako 7.

Oslavované s fanúšikmi Anglicka.
Futbal Futbal – Euro žien 2022 – Skupina A – Anglicko vs. Nórsko – American Express Community Stadium, Brighton, Británia – 11. júla 2022 Členovia anglického tímu oslavujú po zápase REUTERS/Matthew Childs

Ďalšie štatistiky Euro 2022, ako je táto, Stiahnite si FotMob teraz.