Hviezdny rival WTT Dauha by sa mal vo finále dvojhry mužov stretnúť s Harimotom a Philusom

Zajtra sa má konať finále hviezdnych majstrovstiev sveta v stolnom tenise (WTD) v Dauhá. O titul mužskej dvojhry sa bude uchádzať Japonec Tomokasu Harimoto a Nemec Ruwan Philus.

Svetová štvorka Harimoto v šiestich zápasoch v katarskej viacúčelovej hale Lucerne porazil svetovú jednotku 12 z Nemecka Dimitrija Ovtsarova 8: 11, 11: 8, 11: 8, 11: 13, 11: 7 a 11: 7.

Na ceste do finále sa 17-ročný Prodigy stretne so svetovou číslo 42 Philisovou, ktorá zdvihla obočie.

V 32. kole šokoval Juhokórejčana Zhang Woo-jina, ktorý zvíťazil v sete 11-9, 9-11, 11-4, 8-11, 11-5, 11-7. Svet č. 31, Georgic, Slovinsko.

Svetová jednotka 42. Nemecka Rowana Philliesa po šesťzápasovom víťazstve nad Turkom Georgic vo finále Hviezdneho turnaja WTD v Doho © Getty Images

Japonský Mima Ido bol počas zápasu s juhokórejským Jion Ji-hee občas tlačený na hranicu svojich možností, ale svetová dvojka bola viac ako dostatočná na to, aby zvíťazila nad svetovou 15. priečkou, keď vyhral 11-5, 17-, 9-. 11 , 11-5, 15-13.

Singapurská Feng Tianwe sa prebojovala do semifinále ako pevná voľba proti Rumunke Elizabette Samarovej a formálne sa umiestnila na 12. mieste na svete. Do finále zvíťazila 11: 8, 11: 4, 11: 3, 11: 5 v dvoch setoch.

Napokon Číňania Tchaj-peja Čcheng I-Singa a Lin Yun-Joo vo finále zmiešanej štvorhry zvíťazili nad Slovenkami Ľubomírom Pistezom a Barborou Balasovou 11: 6, 9: 11, 11: 9, 11: 6, 11: 0.

Tam porazili Juhokórejčanov Jeon Ji-hee a Lee Chang-su 3: 11, 11: 4, 11: 9, 11: 9 v sete, ktorý stanovili Jun Misutani a Mima Ido z Japonska.

Zion hostí finále po prehre dvojhry s Idou v semifinále žien.

READ  Slovensko: Odstrel medveďa po besnení vyvoláva otázniky