Ekonomika

Hyundai Tucson: Novú generáciu testovali aj v Tatre – Magazín – Auto

Tucson je najpredávanejším SUV Hyundaia. A túto štafetu má prevziať aj jeho štvrtá generácia. Predstaví sa už 15. septembra. Po náročných testoch v Alpách či Kopřivnici.

Ešte pred premiérou musel Tucson prejsť testovacím programom. Jeho schopnosti mimo asfaltu overovala automobilka na testovacom polygóne Tatry. A dala mu poriadne zabrať. Napríklad aj Brodie s hĺbkou 30 cm. Autor: Hyundai

Od roku 2004 predal Hyundai neuveriteľných sedem miliónov SUV Tucson. Len v Európe to bolo 1,4 milióna exemplárov. Vlani napríklad 136 600 a v roku 2018 137 600 kusov. Tucson sa tak vypracoval na najpredávanejšie SUV Hyundaia av Európe dokonca na post najpredávanejšieho modelu značky. Nič meniť na tom nehodlá kórejská automobilka ani vo štvrtej generácii, ktorá má premiéru naplánovanú na 15.září. To je už naozaj za rohom, a tak sa nemožno čudovať, že po nedávnom avíze, ktorým nám Hyundai priblížil avantgardný dizajn s takzvanými parametrickými svetlami, prichádza ďalšia. Tentoraz sa dozvedáme viac o jeho kvalite.

Jazdné vlastnosti s prívesom overoval Hyundai v ...

Jazdné vlastnosti s prívesom overoval Hyundai v rakúskych Alpách. Autor: Hyundai

Tá má byť kľúčom k úspechu. Preto prešiel Tucson najrozsiahlejším testovacím programom vo svojej histórii. Zaujímavé je, že okrem skúšok predsériových prototypov v mrazivom Švédsku, rozpálenom Španielsku, s prívesom na alpskom prechode Glossglockener, či v plnej rýchlosti na náročnom nemeckom okruhu Nürburgring, dali novému Tucsonu poriadne zabrať aj na polygóne Tatry v Kopřivnici, kde sa testujú skôr ťažké nákladné autá, ako mestské SUV. Hyundai totiž verí Tucsone aj v teréne. Automobilka na okruhu overovala funkčnosť pohonu oboch náprav, ale aj hlučnosť, vibrácie na rôznych povrchoch, či tuhosť karosérie.

Testovacie jazdci otvárali strešné okno a dvere v momente, kedy sa cesty dotýkali len dve kolesá a zvyšné dve sa nachádzali vo vzduchu. Dôležité bolo, aby sa dali všetky časti karosérie bez problémov zavrieť aj pri takomto namáhaní skeletu. A vraj to dopadlo dobre. Dvere sa bez problémov zavreli, čo potvrdilo tuhosť karosérie vozidla. Tucson sa musel brodiť aj vo vode s hĺbkou 20 až 30 cm. Parkovacia brzda či asistent zjazdu museli zvládať náklony v uhle od 30 do 45 percent. Spojka bola namáhaná aj pri viacnásobnom rozbehu vozidla vo svahu. Novinku bude Hyundai naďalej vyrábať v slovenskom závode v Nošoviciach.

READ  Správa varuje, že prímerie v oblasti plynu v Rusku by mohlo zničiť obnovu po vláde v regióne EBOR

Hyundai Tucson - testy štvrtej generácie 2020

Hyundai Tucson - testy štvrtej generácie 2020

Páči sa Vám tento článok? Prosíme, podporte kvalitné žurnalistiku.

Cieľom denníka Pravda a jeho internetovej verzie je prinášať Vám každý deň aktuálne spravodajstvo, rozhovory, komentáre, reportáže, videá, ďalšie užitočné a praktické informácie a tiež čítanie a obsah pre zábavu a voľný čas.

Na to, aby sme pre Vás mohli stále a ešte lepšie pracovať, potrebujeme aj Vašu podporu.
Ďakujeme Vám za akýkoľvek finančný príspevok.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close