Svet

Ida’s Adventure Rain Flood Domy, tunely v oblasti New Yorku; Agentúra Reuters zabila najmenej 44 ľudí

2/2
© Reuters. Obrázok

2/2

Barbara Goldberg a Nathan Lane

Maplewood, New Jersey (Reuters) – Bleskové záplavy si vyžiadali najmenej 44 obetí v štyroch severovýchodných štátoch.

Obyvatelia New Yorku, New Jersey, Pensylvánie a Connecticutu strávili celý deň riešením podmáčaných základov, výpadkov elektriny, poškodených striech a telefonátov priateľov a rodiny cez stavidlá. Pomôžte.

O život prišlo najmenej 13 ľudí, vrátane troch v grófstve Westchester v New Yorku. Guvernér New Jersey Bill Murphy vo svojom tweete uviedol, že pri búrke zahynulo najmenej 23 ľudí z tohto štátu.

Z mŕtvych boli traja mŕtvi v suteréne v meste Queens v New Yorku, zatiaľ čo štyria obyvatelia Elizabeth v New Jersey zahynuli v komplexe verejných bytov zaplavenom vodou 2,4 metra.

Biely dom vo štvrtok neskoro oznámil, že americký prezident Joe Biden vyhlásil v New Jersey a New Yorku výnimočný stav a nariadil okrem miestneho zásahu aj federálnu pomoc v dôsledku následkov hurikánu Ida.

V dôsledku silných dažďov v stredu v noci sa cesty v priebehu niekoľkých minút zmenili na riečne potoky, takže vodiči uviazli v rýchlo stúpajúcich povodňových vodách. Opustené vozidlá našli vo štvrtok na niekoľkých cestách. V Somerset County, New Jersey, zahynuli najmenej štyria motoristi, uviedli predstavitelia.

Polícia tvrdí, že obeť v meste Maplewood Township v New Jersey bola zbitá pri pokuse o odstránenie trosiek z búrkových odtokov v tejto oblasti.

„Žiaľ, viac ako niekoľko ich už prešlo,“ povedal Murphy na konferencii na vrchu Mullica na juhu štátu, kde hurikán zničil niekoľko domov.

Národná meteorologická služba potvrdila v stredu v Marylande dva hurikány lámajúce stromy, jeden v Annapolise a druhý v Baltimore. Podľa denníka Washington Post zomrel 19-ročný muž po tom, ako sa pokúsil zachrániť svoju matku zo zaplaveného bytového domu v Rockville v štáte Maryland.

Tri dni po tom, ako Ida, jeden z najsilnejších hurikánov, ktoré zasiahli americké pobrežie Mexického zálivu, pristála v nedeľu v Louisiane a zasiahla krajinu a zničila https://www.reuters.com/world/us/louisiana-braces-powerful. Hurricane-Govt-19-Lines-Hospitals-2021-08-29 celé komunity.

READ  Správa Bezpečnostnej rady v oblasti Veľkých jazier - Burundi

Ale straty na životoch na severovýchode potvrdili počet obetí spojených s búrkami deväť v Louisiane.

V meste Consohogan, mimo Philadelphie v Pensylvánii, zaplavila rieka Schuyl hotely, sklady a byty. Úrady uviedli, že posádky záchrannej služby čakali na to, aby voda vo štvrtok opadla, kým sa stovky ľudí žijúcich v okolitých bytoch začali evakuovať.

Hovorkyňa okresu Kelly Kofrancisco uviedla, že v dôsledku búrky zahynuli na predmestí Philadelphie štyria ľudia. Vojak štátnej armády v Connecticute zahynul, keď sa jeho loď vo štvrtok skoro ráno prevrátila v povodňových vodách v meste Woodbury, informovala štátna polícia.

Videozáznamy z meteorologického kanála ukázali, že plamene pochádzajú z domu v Manville, meste na brehu rieky v New Jersey, kde záplavové vody zablokovali prístup k hasičským vozidlám. Zaparkované auto zhorelo pri vodnej hladine na ponorenej ulici.

Rekordný dážď

Idine zvyšky priniesli 6 až 8 palcov (15 až 20 cm) dažďa severovýchodne od Philadelphie do Connecticutu, čím prekonali rekord v tropickej búrke Henry o dve hodiny skôr a stanovili hodinový rekord zrážok 3,15 palca na Manhattane. Informovala o tom Národná meteorologická služba.

Predstavitelia New Yorku predpovedali krátkodobejšie záplavy, ako sa očakávalo.

„Žiaľ, kvôli zmene klímy je to niečo, s čím sa musíme vysporiadať s veľkou disciplínou,“ povedala novo vymenovaná guvernérka New Yorku Kathy Hochulová.

Podľa správy Svetovej meteorologickej organizácie https://www.reuters.com/business/en Životné prostredie/Počasie-katastrofy-zabité-2 sa počet katastrof, ako sú záplavy a vlny horúčav spôsobené zmenou klímy, zvýšil päťnásobne v roku posledných 50 rokov. -2021-09-01 -mill-last-50-year-agency-no-agency-hovorí -2021-09-01-vydané začiatkom tohto týždňa spoločnosťou.

Guvernéri New Yorku a New Jersey požiadali obyvateľov, aby zostali doma, pretože skupiny slúžia miliónom ľudí, aby vyčistili cesty a obnovili služby metra a prímestských železníc.

64 -ročná Lucinda Mercerová povedala: „Práve teraz moja ulica vyzerá ako jazero“, keď sa pozrela z okna svojho bytu v Hobokene v štáte New Jersey cez rieku z Hudsonu (NYSE 🙂 New York.

READ  Vysvetlenie: Iránske „sprisahanie“ s cieľom uniesť nespokojného novinára z USA

Dopravní úradníci uviedli, že služby metra v New Yorku sú „veľmi nízke“ a osobné vlaky na predmestiach sú často zastavené. Na letisku Newark Liberty v New Jersey bolo zrušených asi 370 letov.

Mark Haley zo samitu v New Jersey povedal, že ísť domov po 15-minútovej jazde do bowlingu na oslavu šiestych narodenín svojej dcéry v stredu večer bol šesťhodinový slogan, ktorý často blokoval jeho trasu.

„Keď sme vyšli, bola to vojnová zóna,“ povedala kondičná trénerka Haleyová (50). Keď sa dostal domov, našiel v suteréne takmer 2 stopy vody.

Podľa PowerOutage.US, ktorá zbiera údaje od energetických spoločností, cez noc cez noc v štyroch severovýchodných štátoch, väčšinou v Pensylvánii a New Jersey, cez noc pršalo takmer 170 000 zákazníkov elektriny.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close