IIHF – Nitra & Asiago postupujú

Hráči Asiaga si slová svojho trénera zobrali k srdcu. Po prepade 3:0 v prvom zápase prevýšili svojich súperov 11:5. Asiago zdolalo v sobotu Osvienčim 4:3 v kľúčovom zápase, ktorý napokon rozhodol o druhom mieste. Taliani viedli v úvode tretej tretiny 4:1, no dvojica neskorých gólov z poľskej strany to dokonala.

Taliansky reprezentačný brankár Justin Fazio strelil 25 gólov pri výhre 5:0 nad trojnásobným obhajcom talianskeho šampióna Kremenčukom. Po tomto víťazstve bolo treba vidieť posledný zápas a dúfajme, že Nitra získa v nedeľňajšom neskoršom zápase proti Osvienčimu aspoň bod.

„Podali sme skvelý výkon, solídny zápas, hrali sme intenzívne celých 60 minút, na rozdiel od prvých dvoch zápasov sme prvý polčas nehrali dobre. Boli sme dobrí,“ povedal útočník Asiaca Michael Steven. musíme počkať na výsledok posledného zápasu. Máme svoje Urobili sme prácu.

Osvienčim mal dosť práce, aby sa dostal do finále, potreboval regulárne vyhrať proti neporazenému hostiteľskému tímu, aby vytvoril nerozhodný výsledok, a vyhral s dostatočným rozdielom, aby skončil medzi dvoma najlepšími v súboji. Cieľový rozdiel. S podporou 400 cestujúcich fanúšikov sa poriadne snažili a prestrieľali Nidru 32:25.

Po bezgólovej prvej tretine otvoril skóre Nitry v polovici druhej tretiny Jaroslav Palas a za Osvienčim odpovedal v presilovej hre v neskoršom kádri Michal Cichy. Po tom, čo v prvej polovici tretej tretiny každý tím zabil penaltu, sa Nitra presadila v čase 53:54, keď prihrávka Jakuba Laka z uhla našla vo vysokej štrbine Bodáka. Dvadsaťtriročný obranca následne prekonal brankára Oswienčimu Kevina Lindskoga strelou zápästím ponad vyrážačku vo vnútri vzdialenejšej žrde.

„Sme s tým spokojní,“ povedal Cranko o výkone svojho tímu počas tohto víkendu. „Myslím si, že ľudia podcenili súťaž, ale tento zápas bol minimálne na úrovni našej ligy. Sme radi, že sa chlapci pozviechali a dúfame, že budeme pokračovať v úspešnom ťažení.“

READ  Montreal Canadiens môže mať dobré zastúpenie na majstrovstvách sveta juniorov