šport

IIHF – Oslava stého výročia s majstrovstvom

Slovakia Bratislava porazila Slovenskú extralicu v jubilejnej 100. sezóne. Sloven získal špeciálny rekord po skvelom výkone vo finálovej sérii proti HK Nitra 4:2.

„Tlak je obrovský, ale tomuto tímu sme verili. Ak budú hrať hokej sami, bojím sa,“ povedal po víťazstve hlavný tréner Slovincov Andrzej Podkonic.

Bývalý hráč si užil špeciálnu sezónu. Vo februári získal so slovenskou reprezentáciou na OH v Pekingu historický bronz, bol asistentom trénera Craiga Ramsayho, ktorý teraz v prestížnom slovenskom klube oslavuje titul.

„Toto je odmena za prácu, ktorú robím. Som na dobrej ceste,“ priznáva mladý tréner, ktorý priviedol Sloven k deviatemu titulu slovenskej extraligy.

Na túto príležitosť si ale klub musel počkať desať rokov. Po zisku titulu v sezóne 2011/12 sa po siedmich sezónach rozhodli prestúpiť do ruskej Kontinentálnej hokejovej ligy (KHL). V sezóne 2019/2020 sa klub vrátil do domácej ligy, tá však bola zrušená pre infekciu.

V nasledujúcej sezóne Sloven Bratislava vypadla s obhajcom titulu zo Slovinska v semifinále. Ale tento rok všetko vyšlo Slovenčine správnym smerom.

„Som hrdý na tento tím. Hrali sme medzi sebou. Nie je to však len o hráčoch. Mali sme skvelý personál, od šatne až po kancelárie a vedenie tímu, “povedal Michael Chersen.

Slovenský kapitán si zaspomína na roky vzostupov a pádov v KHL, potom sa presunie späť do domácej ligy, kde napokon oslávi štvrtý titul so Slovincom.

„Je to pre mňa veľmi výnimočné. Vyhrať trofej pri 100. výročí klubu je niečo, o čom sa mi ani nesnívalo. Je to pre mňa veľká česť,“ priznáva Cherson.

Horkú príchuť mali hráči hostiteľského klubu, ktorí v poslednej sérii vyhrali iba dva zápasy. Napriek tomu to bol pre nitriansky tím neskutočný beh.

READ  Živé vysielanie Giron vs Molcan a predpoveď na Wimbledon 2022

„Je to o sledovaní cieľov, príležitostí a organizácie. Sloven to zvládol dobre,“ povedal hlavný tréner Nitry Antonín Stavžana.

„Sloven vyhrali štyri zápasy, preto sú majstri. Nemáme skúsených a zdravých hráčov. Naši kľúčoví hráči boli zdemolovaní a ich výkon nebol taký, ako sme očakávali,“ uzavrel Stavzana.

Ale český tréner mal mladých a talentovaných hráčov, ktorí by mohli byť budúcimi hviezdami. Práve cez ne Nitra postúpila do finále. „Nie je nič horšie ako prehra vo finále,“ povedal 23-ročný Samuel Bušek, ktorý v tejto sezóne strelil 54 gólov.

„Ale bojovali sme na základe našich šancí, nie skórovať, taký je hokej. Ale sezóna bola neuveriteľná. Nikto by nepovedal, že môže dôjsť až do finále. Ale potrvá nám to dlho,“ povedal mladý útočník, ktorý vyhral MVP sezóny. .

Slovenský útočník Marcel Hascock vie, ako byť na strane porazených. Hral za rodný tím HK Poprad, ktorý pred rokom prehral vo finále so Zvolenom.

„Viem, ako sa Samo (Pušek) cíti správne. V minulej sezóne som bol najlepším hráčom, ktorý skóroval, no titul oslavoval niekto iný. Mám také ťažké spomienky,“ povedal 35-ročný útočník, ktorý v minulej sezóne nazbieral 84 bodov. , priznal.

Ale teraz to pre neho bolo iné. Celý tím mal počas sezóny veľký úspech. Aj so zmenou trénerského kádra vo februári – Roberta Doma nahradil Andrzej Botkonic. Nový tréner musel okamžite urobiť zmeny v zostave.

„Potom sme pokračovali vo víťazstvách, čo hráčov pozitívne povzbudilo. Povedali sme im, aby tvrdo pracovali, možno im to nakoniec prinesie tento úspech,“ povedal Podkoniki.

„Priviedli sme Marcela Hascocka, ktorý v Birne veľa neodohral, ​​no vieme, že je to popredný strelec. Mal ťažké play off, ale v základnej časti nám veľmi pomohol,“ povedal 43-ročný kouč.

READ  Brankárska hĺbka Rangers ponúka v tejto sezóne zaujímavé pamiatky

Podkonický priznal, že semifinálový zápas proti HC Košice bol ťažký, aj keď to bol pre nitrianskych Sloveniek ťažký súper. Sloven musel v tejto sérii odohrať sedem zápasov, pričom 7. zápas sa rozhodol v predĺžení.

„Nitra má mladý tím a nikto nečakal, že sa dostane až do finále. Odviedli dobrú prácu, ale Kozis bol pre nás ťažkou výzvou, “dodal.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close