šport

IIHF – Slafkowski bol zvolený za MVP

Slovenský zázrak Juraj Slafkowski je po siedmich góloch v Pekingu najlepším olympijským hráčom mužov 2022. Tento 17-ročný hráč, ktorý skončil aj ako najlepší strelec hier, pridal k bronzovej medaile, ktorú získal so Slovenskom, osobný dojem po hlasovaní medzi akreditovanými médiami.

Slovensko, ktoré včerajším bronzom získalo prvú olympijskú hokejovú medailu, zaradilo do All-Star tímu aj brankára Patrika Riebera. Neočakávalo sa, že tento 28-ročný hráč bude štartérom svojej krajiny, ale získal si svoje miesto a v šiestich vystúpeniach zaznamenal 0,70 GAA, čím zastavil 96,6 % striel. To najlepšie si nechal na koniec a v zápase o bronz vynechal Švédsko.

Mladík Slafkowski, ktorý by mal byť jednou z najhorúcejších vlastností tohtoročného draftu NHL, bol tiež zvolený za jedného z troch najlepších útočníkov tohto ročníka súťaže. Slafkowski vyrovnal svojho spoluhráča Teemu Hardikainena a Kanaďana Adama Tambelliniho so siedmimi bodmi, zatiaľ čo Fín Sakari Manninen sa dostal do tímu po tom, čo pomohol Lejonnetovi k zlatu. Dopĺňa ich Švéd Lukas Wallmark, ktorý strelil päť gólov v šiestich zápasoch, Dre Croner je delený na štvrtom mieste.

Dvaja nominovaní obrancovia išli proti sebe v zápase o zlato – čo je odrazom solídnej obrany, ktorú predvádza ROC aj Fínsko. Jegor Jakovlev, zlatý medailista spred štyroch rokov, sa tento rok ukázal ako líder ruského tímu: hráč z Metalrku Magnitogorsk zjedol veľký ľadový čas a skončil s dvomi asistenciami a najlepším hodnotením +4. Fín Mikko Lehtonen mal viac času na ľade ako jeho spoluhráči a na ceste do finále zaznamenal 4 (1+3) body.

Brankár:
Patrik Rybár (SVK)

Obrancovia:
Mikko Lehtonen (Fín.)
Jegor Jakovlev (ROC)

Dopredu:
Juraj Slafkowski (SVK)
Sakari Manninen (Fín.)
Lucas Wallmark (SWE)

MVP:
Juraj Slafkowski (SVK)

READ  Zoznámte sa s tímom: Tím Veľkej Británie Billy Jean King Cup čelí Mexiku

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close