šport

IIHF – Slovensko zdolalo Japonsko 6:3

Prvá tretina sa skončila v polovici, keď sa veľká útočníčka Slovenska, 14-ročná Nela Lobusanová, uvoľnila v strednom pásme, nabehla do japonského pásma, prekorčuľovala okolo japonského obrancu, prehodila si puk medzi nohy a zavŕšila svoj výkon. pekný záber. Polička dala Slovensku vedenie v hre.

Japonsko vyrovnalo o päť minút neskôr, keď Naomi Murakami zachytil prihrávku Slovenska v pásme Japonska a posunul puk do pásma Slovenska. Puk rozohrala Azumi Numabe, ktorá si nenechala ujsť šancu, keď na strane rukavíc prekonala Liviu Debnárovú v sieti Slovenska.

Koncom prvej tretiny Lobusanova dokončila monstrózny prechod kĺzaním okolo japonskej siete, kým našla ďalšiu 14-ročnú osamotenú vpredu. Lenka Karnošková prenasledovala obrancu, no do konca tretiny 3,8 sekundy našla zadnú časť siete.

Lobusanová zaznamenala svoj tretí bod v prvej zmene druhej tretiny, keď zariadila náskok 3:1 od Jusany Tobiašovej, čím dala Slovensku pekný vankúš.

Do konca tretiny zostávalo asi desať minút a Murakami skočil na ľad počas neskorého trestu. Japonsko jej rozohralo puk na čiarky a v čase 29:51 napálila zápästím pod brvno.

Japonsko stíhalo bilanciu 9,22. Scheer zavŕšil hetrik o dve minúty neskôr bekhendom Kleber.

Murakamiová skórovala druhýkrát v noci, keď do konca zostávali štyri minúty, no vo vhodnom závere zápasu skórovala Lobusanova druhýkrát v noci na trestné strieľanie. Slovensko – a Lopusanova – sa dnes nevedelo zastaviť.

„Budeme správne jesť a dobre spať, takže zajtra budeme pripravení,“ povedala Tobiašová.

V pondelok Slovensko čelí Švajčiarsku.

READ  Séria A: Výsledky, 2. kolo

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close