IIHF – Švédsko Medailové sny

Švédsko bolo veľkým favoritom na víťazstvo vo štvrťfinále proti Slovensku a domáci sa postarali o biznis a upevnili si postup do semifinále. Konečné skóre 6-1.

Švédsko zdolalo Slovensko 49:12.

„Celkovo sme odohrali dobrý zápas a pre tím je dobré, že toľko hráčov dalo gól. Zvyšuje to ich sebavedomie a čím sebavedomejšie hráčky máme, tým lepšie,“ povedala švédska útočníčka Hilda Svenssonová.

Pred zápasom sa na turnaji gólovo presadilo osem švédskych hráčov, Slovensko 11 z 13 gólov z hokejok Zuzany Tobiášovej a turnajovej hviezdy Nely Lobušanovej.

Švédsko má po štvrťfinále na turnaji jedenásť hráčov s gólom. Za Slovensko skórovala Lobusanová.

„Bol to pre nás ťažký zápas, ale zajtra je nový deň,“ povedala kapitánka Slovenska Tobiašová.

V prvej tretine si mužstvá vymenili príležitosti na presilové hry.

Päť minút po prvej presilovej príležitosti Švédska otvorilo slovenskú obranu. Moa Gustafsson rozohráva puk na modrú čiaru. Astrid Lindebergová vyslala facku a Stina Andersenová sa vrhla na odrazenú loptu a dostala hostky do vedenia v čase 7:09.

Slovensko vyrovnalo zápas o pár minút neskôr, keď Nela Lopusanová, ktorá sa zúčastnila coming-out party v Ostersunde, prekvapila Feliciu Frankovú gólom v štýle lakrosu do švédskej brány a strelila najmokrejší gól na turnaji. Stala sa prvou ženou, ktorej sa to podarilo v súťaži IIHF.

„Je to úžasný gól. Je to úžasný talent,“ povedala Tobiašová.