šport

IIHF – Zaijian Peking, Ciao Milano!

Tie zahŕňajú odovzdanie vlajky z Pekingu ďalším hostiteľským mestám, Milánu a Cardine, primátormi týchto troch miest. Talianski organizátori OH 2026 mali umeleckú sekciu s názvom „Binary, Together“, ktorá označovala dve hostiteľské mestá ako Miláno ako civilizovanú metropolu severného Talianska a Cardinu za horskú dušu olympiády. Príbeh slávnostného odovzdávania dvoch duší a talianskej hymny v emotívnom podaní speváčky Maliky Ayane a huslistu Giovanniho Andrea Sanona. O štyri roky sa bude ľadový hokej hrať na novom 15-tisícovom Palaitalia Santa Giulia na juhovýchode Milána a na 7-tisícovom Milano Hockey Stadium (predtým známom ako Balasharp) neďaleko futbalového ihriska San Siro.

Vystúpenia Kai Qiho, predsedu organizačného výboru pre zimné olympijské a paralympijské hry v roku 2022 v Pekingu, a Thomasa Bagha, prezidenta MOV, ukončili ceremoniál zdôraznením vášne tohto športu pre prekonávanie rozdielov a poskytnutie príležitosti na mier. Správa, ktorá dúfam nezostane nevypočutá. Vlajkonosiči sa zhromaždili na centrálnom pódiu a ohňostroje pokračovali v zobrazení olympijských kruhov a „Jeden svet, jedna rodina“ v čínštine aj angličtine. O 21:31 miestneho času oznámili ukončenie olympijských hier a požiar bol čoskoro uhasený.

Toto bol koniec 24. ročníka – najšpeciálnejšieho vydania kvôli epidémii Govt-19, v ktorom museli organizátori ovládať športové knihy pre bezpečný priebeh olympijských hier. Napriek tomu, že žili oddelene od obyvateľstva v „uzavretej slučke“, pre športovcov to nebolo nič iné ako veľkolepé podujatie vrátane dvoch fantastických hokejových turnajov s Kanadou a Fínskom a držiteľov zlatých medailí a zaslúžilých zlatých medailistov.

Je čas poďakovať a rozlúčiť sa. Xiexie & Zaijian Peking! Xiao Milano! Vidíme sa na ďalšej olympiáde v roku 2026.

READ  Európska kvalifikácia Walesu proti Slovensku bude hrať za zatvorenými dverami | Futbalové správy

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close