šport

Ika Sviatek porazil Zabiura a vyhral US Open: ‚Som veľmi hrdý, že som to psychicky zvládol‘

Poľska Iga Sviatek vyhral Po prehre vo finále ženskej dvojhry na US Open Ones Zabeer Tunisko v sobotu na štadióne Arthura Ashea.

Najvyššie hodnotená ženská tenistka Sviateková získala 12 z prvých 14 bodov a viedla 3:0 za osem minút, kým o polhodinu získala prvý set proti Jaberovej.

Sviatek sa stal najmladším hráčom, ktorý vyhral tri grandslamové tituly vo dvojhre Mária Šarapovová V roku 2008 skončilo tretie z piatich.

Pre dvojnásobného šampióna French Open to bol prvý grandslamový titul.

Medzitým sa vďaka tomuto zápasu stala Jabir prvou Arabkou, ktorá sa dostala do finále Grand Slamu. Okrem toho pridala do historických kníh v New Yorku ďalší riadok a stala sa prvou Afričankou, ktorá sa dostala na US Open.

Prečítajte si tiež: Novak Djokovič a hedžový fondár Bill Ackman spojili svoje sily: Bude to „LIV Golf“ pre tenis?

„Musel som sa naozaj zložiť a sústrediť sa na góly a v tomto zápase to bolo náročné,“ povedal Swiatek počas odovzdávania trofeje na štadióne Reuters.

„Je to New York; je to veľmi nahlas, je to veľmi šialené. V meste bolo veľa skúšok. Som veľmi hrdý, že som to psychicky zvládol,“ dodal.

Switek sa po Austrálčanovom odchode do dôchodku vyšvihol na svetovú jedničku Ash party V mesiaci marec. Vyhral 37 turnajov v rade vrátane French Open.

„Keď sme vyrastali v Poľsku, neboli sme si tak istí, že budeme tenisovými superhviezdami,“ povedal pre ESPN, zatiaľ čo bielo-červení fanúšikovia poľského tenisu skandovali „Ika! Ika!“

Napriek prehre bude finalista Wimbledonu Jabir po nedeľnom závere turnaja na druhom mieste na svete.

READ  Správa: Stredný obranca PSG spojený s Tottenhamom súhlasí s osobnými podmienkami so Spurs Web

„Naozaj som sa snažil, ale ECA mi to neuľahčil,“ povedal Jaber.

foto: Peter Menzel na flickri

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close