Import Samuel Honchek našiel rýchly zápas s Vancouver Giants

Obsah článku

Začínajúci krídelník Samuel Honchek sa už pozerá za domácim Vancouver Giants.

17-ročný Slovák mal druhý zápas o 1 góle a pri jednej asistencii počas toľkých nocí pri sobotňajšej prehre Vancouveru so Seattlom 6:4 pred ohlásenou návštevou 4829 divákov v domácom otváracom zápase Thunderbirds v Kente v štáte Washington.

Honchekov prvý gól vo WHL bol víťazom piatkového víťazného zápasu 4:1 nad Victoria Royals v Langley Events Centre.

6-noha-3, 181-libier Honcek, ktorý má nárok na draft NHL 2023, je po dvoch víkendoch druhý na Giants (1-2-0-1) v bodovaní so svojimi dvoma gólmi a tromi asistenciami. Tri góly a dve asistencie dal 20-ročný center Ty Thorpe.

Honchek, Thorpe a Ty Halaburda ukázali chémiu ako líniu v tomto úvodnom výlete.

Ak chcete získať práva na Honchek, číslo 1 v minuloletnom CHL Import Draft. Použité 10. miesto. Pochádza zo slovenského Trenčína a väčšinu minulej sezóny odohral v HK Dukla Trenčín v slovenskej Pro League. Andrej Meszároš, ktorý v rokoch 2004-2005 strávil v Giants a odohral viac ako 600 zápasov v NHL, odohral v minulej sezóne dva zápasy s HK Dukla Trenčín.

Mario Plisňák, ktorého trojročná kariéra v Giants pomohla tímu vyhrať národné majstrovstvá Memorial Cup 2007 na domácom ľade Pacific Coliseum, pochádza z Trenčína a je tiež odchovancom HK Dukla Trenčín.

Seattle v sobotu na predzápasovom ceremoniáli zdvihol svoj prapor Západnej konferencie 2022. Očakáva sa, že budú v tejto sezóne opäť dominantným tímom a v druhej tretine prekonali Vancouver 5:1.

Giants sa zhromaždili na 5:4, keď 16-ročný obranca nováčika Colton Roberts strelil svoj prvý gól vo WHL v čase 6:49 tretej tretiny. Seattle pridal gól do prázdnej brány v ubúdajúcich sekundách na dvojgólový vankúš.

READ  Martin Dúbravka o podpise Manchestru United pred rozhovormi s Newcastlom United

Vancouver je v piatok domovom Prince George Cougars, v sobotu sa potom doma stretne so Seattlom. Vancouver odohrá tri zo štyroch zápasov proti Seattlu v prvých šiestich zápasoch tohto roka.