Ekonomika

India je kľúčovým strategickým partnerom, ale my chceme vyvinúť tlak na Rusko: John Kirby zo Spojených štátov

Washington [US]22. júna (ANI): India je kľúčovým strategickým partnerom v indicko-pacifickom regióne a umožňuje Spojeným štátom hovoriť o hospodárskej politike indických lídrov, uviedol v utorok koordinátor Rady národnej bezpečnosti USA John Kirby. Dovezené z Ruska.

Kirby na utorkovej tlačovej konferencii uviedol, že Spojené štáty rešpektujú tento bilaterálny vzťah s Indiou, ale Washington chce medzinárodný tlak na Rusko uprostred ukrajinského konfliktu.

„India je tiež kľúčovým strategickým partnerom v indicko-pacifickom regióne. Existuje mnoho spôsobov, ako sa partnerstvo môže prezentovať v oblasti bezpečnosti, obrany a ekonomiky. Myslím si, že umožníme indickým lídrom hovoriť o hospodárskej politike.“ povedal.

„Ceníme si tento bilaterálny vzťah s Indiou a chceme, aby každá krajina naďalej robila tieto rozhodnutia sama za seba. Sú to suverénne rozhodnutia, ale musíme na Rusko vyvíjať čo najväčší tlak na medzinárodnej úrovni,“ povedal. Pridané.

India v posledných týždňoch zvýšila dovoz energie z Ruska v rozpore s globálnymi sankciami voči Moskve. Americkí predstavitelia povedali Indii, že neexistuje zákaz dovozu energie z Ruska, ale nechcú vidieť rýchly nárast.

Na posilnenie hospodárskej spolupráce medzi Indiou a Ruskom sa zaviedlo množstvo inštitucionalizovaných mechanizmov. Obchod je však brzdený ukrajinskou vojnou a následnými sankciami uvalenými Západom.

Minister zahraničných vecí S. Jaishankar začiatkom tohto mesiaca reagoval na nespravodlivú kritiku nákupov indickej ropy z Ruska počas vojny na Ukrajine, čo malo negatívny vplyv na svetovú ekonomiku.

Jaisankar zdôraznil, že pri ochrane dovozu ropy do Indie z Ruska je dôležité pochopiť, ako konflikt na Ukrajine ovplyvňuje rozvojové krajiny. Spýtal sa tiež, prečo bola spochybňovaná iba India, keď Európa pokračovala v dovoze plynu z Ruska uprostred ukrajinskej vojny.

Na otázku, či indický dovoz ropy z Ruska nefinancuje súčasnú vojnu na Ukrajine, Jaisankar odpovedal: „Pozrite sa, nechcem sa hádať. Ak India dáva ropu Rusku, potom financuje vojnu. Nefinancovalo ruský plyn?“ Európa? Nech je to trochu rovné.“

READ  Pripája sa k Laure Dasan Janin # ESS2021, vedúcej kancelárie skupiny EIB v Rumunsku

Jaisankar vo svojom prejave na GLOBSEC 2022 Bratislava Forum na Slovensku uviedol, že sankcie uvalené EÚ sú v záujme niektorých európskych krajín.

„… ak sa staráte o seba, môžete sa starať o ostatných. Ak Európa tvrdí, že dopad na ekonomiku nie je traumatický, sloboda by mala byť pre ostatných. Nuž,“ povedal.

(Zamestnanci Business Standard mohli prepracovať iba názov a obrázok tejto správy; zostávajúci obsah sa automaticky vygeneruje z informačného kanála Syndicate.)

vážený čitateľ,

Business Standard sa vždy snaží poskytnúť vám aktuálne informácie a komentáre, ktoré sú zaujímavé a majú široké politické a ekonomické dôsledky pre krajinu a svet. Vaše povzbudenie a dôsledná spätná väzba o tom, ako vylepšiť našu ponuku, posilnili náš záväzok a záväzok voči týmto cieľom. Tešíme sa, že vás budeme aj v týchto ťažkých časoch vyplývajúcich z vlády 19 naďalej informovať a aktualizovať o dôveryhodné správy, autoritatívne názory a jasné komentáre k relevantným témam.
Máme však prosbu.

Potrebujeme vašu väčšiu podporu, keďže bojujeme s ekonomickými dopadmi epidémie, aby sme vám mohli naďalej poskytovať vysokokvalitný obsah. Naša vzorka odberu dostala povzbudivú odpoveď od mnohých z vás, ktorí sa prihlásili na odber nášho online obsahu. Dodatočné predplatné nášho online obsahu nám len pomôže dosiahnuť ciele doručovania najlepšieho a najrelevantnejšieho obsahu. Veríme v nezávislú, spravodlivú a dôveryhodnú tlač. Vaša podpora prostredníctvom vysokých odberov nám pomôže implementovať časopis, ku ktorému sme sa zaviazali.

Podporte kvalitný časopis a Prihláste sa na odber Business Quality.

Digitálny editor

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close