Ekonomika

India je kľúčovým strategickým partnerom, ale my chceme vyvinúť tlak na Rusko: John Kirby zo Spojených štátov

Washington [US]22. júna (ANI): India je kľúčovým strategickým partnerom v indicko-pacifickom regióne a umožňuje Spojeným štátom hovoriť o hospodárskej politike indických lídrov, uviedol v utorok koordinátor Rady národnej bezpečnosti USA John Kirby. Dovezené z Ruska.

Kirby na utorkovej tlačovej konferencii uviedol, že Spojené štáty rešpektujú tento bilaterálny vzťah s Indiou, ale Washington chce medzinárodný tlak na Rusko uprostred ukrajinského konfliktu.

„India je tiež kľúčovým strategickým partnerom v indicko-pacifickom regióne. Existuje mnoho spôsobov, ako sa partnerstvo môže prezentovať v oblasti bezpečnosti, obrany a ekonomiky. Myslím si, že umožníme indickým lídrom hovoriť o hospodárskej politike.“ povedal.

„Ceníme si tento bilaterálny vzťah s Indiou a chceme, aby každá krajina naďalej robila tieto rozhodnutia sama za seba. Sú to suverénne rozhodnutia, ale musíme na Rusko vyvíjať čo najväčší tlak na medzinárodnej úrovni,“ povedal. Pridané.

India v posledných týždňoch zvýšila dovoz energie z Ruska v rozpore s globálnymi sankciami voči Moskve. Americkí predstavitelia povedali Indii, že neexistuje zákaz dovozu energie z Ruska, ale nechcú vidieť rýchly nárast.

Na posilnenie hospodárskej spolupráce medzi Indiou a Ruskom sa zaviedlo množstvo inštitucionalizovaných mechanizmov. Obchod je však brzdený ukrajinskou vojnou a následnými sankciami uvalenými Západom.

Minister zahraničných vecí S. Jaishankar začiatkom tohto mesiaca reagoval na nespravodlivú kritiku nákupov indickej ropy z Ruska počas vojny na Ukrajine, čo malo negatívny vplyv na svetovú ekonomiku.

Jaisankar zdôraznil, že pri ochrane dovozu ropy do Indie z Ruska je dôležité pochopiť, ako konflikt na Ukrajine ovplyvňuje rozvojové krajiny. Spýtal sa tiež, prečo bola spochybňovaná iba India, keď Európa pokračovala v dovoze plynu z Ruska uprostred ukrajinskej vojny.

Na otázku, či indický dovoz ropy z Ruska nefinancuje súčasnú vojnu na Ukrajine, Jaisankar odpovedal: „Pozrite sa, nechcem sa hádať. Ak India dáva ropu Rusku, potom financuje vojnu. Nefinancovalo ruský plyn?“ Európa? Nech je to trochu rovné.“

READ  Európska komisia navrhuje 100 miliónov eur pre nesúhlasné krajiny

Jaisankar vo svojom prejave na GLOBSEC 2022 Bratislava Forum na Slovensku uviedol, že sankcie uvalené EÚ sú v záujme niektorých európskych krajín.

„… ak sa staráte o seba, môžete sa starať o ostatných. Ak Európa tvrdí, že dopad na ekonomiku nie je traumatický, sloboda by mala byť pre ostatných. Nuž,“ povedal.

(Zamestnanci Business Standard mohli prepracovať iba názov a obrázok tejto správy; zostávajúci obsah sa automaticky vygeneruje z informačného kanála Syndicate.)

vážený čitateľ,

Business Standard sa vždy snaží poskytnúť vám aktuálne informácie a komentáre, ktoré sú zaujímavé a majú široké politické a ekonomické dôsledky pre krajinu a svet. Vaše povzbudenie a dôsledná spätná väzba o tom, ako vylepšiť našu ponuku, posilnili náš záväzok a záväzok voči týmto cieľom. Tešíme sa, že vás budeme aj v týchto ťažkých časoch vyplývajúcich z vlády 19 naďalej informovať a aktualizovať o dôveryhodné správy, autoritatívne názory a jasné komentáre k relevantným témam.
Máme však prosbu.

Potrebujeme vašu väčšiu podporu, keďže bojujeme s ekonomickými dopadmi epidémie, aby sme vám mohli naďalej poskytovať vysokokvalitný obsah. Naša vzorka odberu dostala povzbudivú odpoveď od mnohých z vás, ktorí sa prihlásili na odber nášho online obsahu. Dodatočné predplatné nášho online obsahu nám len pomôže dosiahnuť ciele doručovania najlepšieho a najrelevantnejšieho obsahu. Veríme v nezávislú, spravodlivú a dôveryhodnú tlač. Vaša podpora prostredníctvom vysokých odberov nám pomôže implementovať časopis, ku ktorému sme sa zaviazali.

Podporte kvalitný časopis a Prihláste sa na odber Business Quality.

Digitálny editor

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close