Veda

India uviedla v tomto roku najviac jednodňových úmrtí Kovid-19, pretože si pripomína prvé výročie výluky v krajine.

Podľa údajov CNN indického ministerstva zdravotníctva zomrelo v Indii 275 ľudí, pričom od stredy 31. decembra došlo k najvyššiemu počtu úmrtí v jediný deň.

Krajina tiež v stredu hlásila 47 262 nových infekcií spôsobených kovidom-19, čo je najvyšší nárast za jeden deň od 12. novembra, z celkového počtu 11 734 058 prípadov, z toho 160 441 úmrtí.

Stáva sa to rok po tom, čo bola v krajine uvalená prvá celonárodná výluka Kovid-19 v krajine a jej 1,3 miliardy ľudí bolo nútených zatvárať do vnútorných priestorov.

Nové pravidlá: Vo svetle „čerstvého nárastu prípadov v niektorých častiach krajiny“ ministerstvo vnútra (MHA) v utorok oznámilo nové kontrolné pokyny pre Kovid-19, ktoré vstúpia do platnosti koncom apríla.

Podľa údajov CNN ministerstva zdravotníctva India zaregistrovala viac ako 35 000 nových prípadov sedem dní po sebe. Toto zvyšovanie pokračuje podľa objednávky MHA „stabilným poklesom počtu aktívnych prípadov, až okolo 5 mesiacov“.

Niektoré z opatrení uvedených v utorňajšom rozkaze zahŕňali rýchlu izoláciu pozitívnych prípadov a detekciu kontaktov pacientov pozitívnych na Kovid do 72 hodín.

Podľa utorkového ministerstva zdravotníctva bolo za posledných 24 hodín hlásených 81% nových prípadov v Maharashtre, Pandžábe, Gudžaráte, Chhattisgarhu a Tamil Nadu. Časti mnohých z týchto štátov zaviedli úplné alebo čiastočné blokovanie a nočné zákazy vychádzania, aby zabránili šíreniu vírusu.

India distribuovala od 16. januára, keď začala očkovať zdravotníckych pracovníkov a pracovníkov v prvej línii, ako aj ľudí vo veku 60 rokov a starších sprievodnými látkami, viac ako 50 miliónov dávok očkovacej látky. Zavedenie bude podľa ministerstva zdravotníctva k dispozícii od 1. apríla.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close