Ekonomika

Indické tímy pokračovali v hromadení víťazstiev aj v treťom dni šachovej olympiády

Indické tímy tu v nedeľu pokračovali vo víťaznej sérii v otvorenej divízii 44. ročníka šachovej olympiády.

GM P Harikrishna a Arjun Erikaisi videli, že India „A“ vyhrala 3-1 nad Gréckom, zatiaľ čo India „B“ porazila Švajčiarsko 4-0 a tretí tím porazil Island 3-1. .

Vidith S Gujrati, ktorý hral na druhom boarde za Indiu A, sa uspokojil s remízou proti GM Nicolasovi Theodorouovi, zatiaľ čo Evgenios Ioannidis prevzal K Sasikiran.

Po porážke Dimitriosa Mastrovasilisa Harikrishna povedal, že jeho súper dobre bojoval a nakoniec dostal dobrý ťah.

Záleží od dvojice, či sa stretne s druhým indickým tímom. Zameriavame sa na hranie zápasov, nie na tímy,“ povedal.

Indickým tímom sa zatiaľ darilo, a tak môžu ísť na turnaji proti sebe.

Najlepšie nasadení Američania potvrdili svoju autoritu výhrou 3:1 nad 24. nasadeným Gruzínskom. Hoci Fabiano Caruana a Leinier Dominiguez Perez nedokázali zaznamenať víťazstvá, Lev Aronian a Sam Shakland to zvládli a porazili Mikheila Mchedlishviliho a Tamaz Gelashviliho.

Indické tímy vyhrali ženský turnaj už tretí deň po sebe. Tím ‚A‘ odpočíval vynikajúci Koneru Hampi, ale vyhral 3-1 proti Anglicku vďaka R Vaishalimu a Bhakti Kulkarnimu.

Dronavalli Harika debutuje na tejto olympiáde a za Indiu hrá deviatykrát za sebou, nehovoriac o dvoch virtuálnych olympiádach, kde India získala zlatú a bronzovú medailu v zmiešanej edícii.

31-ročná Hariga je vo vysokom štádiu prvého tehotenstva a stretla sa s Angličankou Jovankou Houskou. Nedokázala si vynútiť víťazstvo na hornej tabuli.

„B“ tím vyhral 3-1 proti Indonézii, keď Vandiki Aggarwal a Soumya Swaminathan porazili Irene’s Karisma Sukander a Fariha Mariro. Padmini Raut a Mary Ann Gomez sa museli proti svojim súperkám uspokojiť s remízou.

V treťom vyhrali hostitelia nad Rakúskom 2,5-1,5 vďaka výhram PV Nandita a Pratyusha Boda. Varshini Sahithi prehral s Nicolou Myrhuber a Esha Garawade remizoval proti Katerine Neuklovej.

READ  Inflácia na Slovensku v máji ďalej stúpa

WGM Nandita bola prvou hráčkou, ktorá získala bod, keď prešla proti chorej Chiare Boultererovej.

Toto je moja prvá olympiáda a hrám v mojom rodnom meste, Chennai, čo je dostatočný dôvod na to, aby som dostal ďalšiu energiu. Hodnotenia a výsevy nie sú podľa mňa dôležité. Aj náš tím má šancu a sme pripravení vydať zo seba maximum,“ povedala Nadita.

V ostatných výsledkoch 28. Mongolsko zdolalo v súťaži žien siedme USA 3:1 a Slovensko zdolalo 4:0.

Výsledky indického turnaja:

Open: India ‚A‘ porazila Grécko 3:1 (P Harikrishna porazil Dimitriosa Mastrovasilisa, Vidhy Gujarati remizoval s Nicolasom Theodorouom, Arjun Erikaisi porazil Athansiosa Mustovasilisa, K Sasikiran remizoval s Evgeniosom Ioannidisom).

India „B“ porazila Švajčiarsko 4:0 (D Gukesh porazil Nika Georgiadisa,

Nihal Sarin porazil Sebastiana Bognera, R Pragnananda porazil Yannicka Pelletiera, Raunak Sadwani porazil Fabiana Benzigera.

India ‚C‘ porazila Island 3:1 (Surya Shekhar Ganguly remizoval s Kredarssonom Hjorvarom Steynom, SB Sethurman porazil Hannesa Stephensona, Abhijeet Gupta porazil Kumundur Kjardsen, Abhimanyu Puranik remizoval s Kredarsson Helgi).

Ženy: India zdolala Anglicko 3:1 (D Harika remizovala s Jovankou Houskou, R Vaishali zdolala Toma Katharshnia, Tania Sachdev remizovala s Yao Lan, Bhakti Kulkarni zdolala Akshaya Kalayalahan).

India ‚B‘ porazila Indonéziu 3:1 (Vandika Aggarwal porazila Irene’s Karisma Sukander, Padmini Rout remizovala Aulia Madina Wartha, Soumya Swaminathan porazila Farihu Mariro, Mary Ann Gomez remizovala s Anastasiou Chitra Devi Ardiyani).

India ‚C‘ porazila Rakúsko 2,5-1,5 (Isha Karavade remizovala s Katarinou Nurkia, BV Nandita porazila Chiaru Poltrader, M. Varshini Sahidi prehrala s Nicolou Mairuber, Pratyusha Boda Habala porazila Elizabeth).

(Zamestnanci Business Standard mohli prepracovať iba nadpis a obrázok tohto prehľadu; zvyšok obsahu sa generuje automaticky z agregovaného informačného kanála.)

READ  Popredný europoslanec povedal, že krajiny EÚ odmietajú prísne chemické nariadenia o odpadoch

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close