šport

Indickí reprezentanti Manika Bhadra a G Sathyan získali v Budapešti titul zmiešanej štvorhry

Indickí stolní tenisti Manika Bhadra a G Sathyan zvíťazili v piatok v turnaji zmiešaných dvojíc na turnaji WDT v Budapešti.

Indická dvojica, ktorá naposledy hrala spoločne na Hrách Commonwealthu 2018, zvíťazila nad Maďarskom Dora Madrasom a Nandorom Ezekim 3: 1 a získala titul zmiešanej štvorhry. Porazili 94. maďarský pár 11-9, 9-11, 12-10, 11-6.

Bolo to nezabudnuteľné víťazstvo pre Badru a Satyana, ktorí sa znova stretli v pozitívnom zmysle a plánujú vziať svoje partnerstvo na olympijské hry v Paríži 2024.

Bhadraová vybojovala bronz z Ázijských hier s veteránom Sarathom Kamilom a nedávno si spolu zahrali na olympijských hrách v Tokiu.

Satyan Bolo to ošemetné finále, ale vo štvrťfinále ich čakala náročná výzva, keď Slovensko – Barbara Balašová a Lubomír Fistage – zhodili dvojicu svetových sedem.

„Je veľmi dobré, že sme vyhrali podujatie s tak malým tréningom. Rozhodne to ukazuje, čo môžeme vo dvojici dosiahnuť. Boli sme veľmi taktickí a vyzeralo to, že sme sa navzájom dopĺňali,“ povedal Satyan pre PTI.

„Manika ma na chvíľu oslovila kvôli partnerstvu. Obaja sme si mysleli, že je na to najvhodnejší čas. Bola to naša najlepšia hráčka a ukázali sme potenciál nášho partnerstva. Čím viac budeme hrať, tým lepšie budeme.“

Satyan bude hrať tento víkend na Czech Open, zatiaľ čo Batra sa vráti domov. Ďalšou veľkou udalosťou, ktorá sa chystá, sú majstrovstvá Ázie v septembri až októbri.

Batra, ktorá je v kategórii dvojhry na 60. mieste, tu postúpila do semifinále. Ďalší zaujímavý výkon priniesla indická Sreeja Akula v 150. poradí, ktorá vo štvrťfinále zdolala Batru.

Toto bolo vítané rozhodnutie pre Satyanarayanu po jeho porážke v úvodnom kole vo dvojhre na olympijských hrách v Tokiu.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close