Technológie

Indicko-americký expert na obranu Radha Iyengar bol nominovaný na post Pentagonu

WASHINGTON 16. júna (PTI) Americký prezident Joe Biden nominoval expertku na obranu Radhu Iyengara na post námestníka tajomníka pre akvizíciu a údržbu Plumb.

Plumb, ktorý v súčasnosti pôsobí ako šéf štábu, bol v stredu nominovaný na najvyšší post Pentagonu. Predtým, ako sa stal generálnym riaditeľom, bol Plumb riaditeľom výskumu a spravodajstva pre dôveru a bezpečnosť v spoločnosti Google a viedol ich medzifunkčné tímy v oblasti obchodnej analýzy, vedy o údajoch a výskumu technológií.

Predtým tiež pôsobil ako globálny predseda pre analýzu politík na Facebooku, kde sa zameral na vysokorizikovú / vysokorizikovú bezpečnosť a kritické otázky medzinárodnej bezpečnosti.

Plumb bol tiež starším ekonómom v RAND Corporation, kde sa zameral na zlepšenie pripravenosti a meranie a vyhodnocovanie bezpečnostných snáh naprieč sektorom obrany.

Zastával niekoľko vedúcich pozícií v otázkach národnej bezpečnosti na ministerstve obrany, ministerstve energetiky a Národnej bezpečnostnej rade Bieleho domu.

Na začiatku svojej kariéry bol Plumb odborným asistentom na London School of Economics a pokračoval v magisterskom štúdiu na Harvarde. Získala doktorát. A má titul MS z ekonómie na Princetonskej univerzite a titul BS z Massachusettského technologického inštitútu.

Vo svojom profile na Linkedin sám seba opisuje ako skúseného lídra so zručnosťami hĺbkovej technickej analýzy a s históriou práce vo vláde, akademickej obci a priemysle. Expert na výskum politík, ekonomickú metrológiu, otázky dôvery a bezpečnosti a projektový manažment.

Biely dom minulý mesiac vo vyhlásení uviedol, že americký prezident Biden mal nominovať Gautama Rana, indicko-amerického obchodného diplomata, za nového veľvyslanca USA na Slovensku.

Biden vymenoval indicko-americkú diplomatku Rachnu Sachdeva Gorhonan za svoju veľvyslankyňu v Maliku v apríli, čo je tretie indicko-americké menovanie za mesiac.

V marci prezident Biden vymenoval dvoch Indoameričanov za veľvyslancov USA. Predstaviteľa veľvyslanectva Puneeta Talwara nominoval za veľvyslanca krajiny v Maroku a politického aktivistu Shebaliho Rustana Tukalu za svojho veľvyslanca v Holandsku.

READ  Tlačová agentúra Emirates – Spojené arabské emiráty, Slovensko podporuje parlamentnú spoluprácu

(Tento príbeh bol vydaný z kanála Wire Agency bez akejkoľvek zmeny textu. Zmenil sa iba názov.)

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close