Technológie

Indicko-americký vedec Pitan ho nominoval za najlepšieho vedeckého poradcu

Washington: Popredného indicko-amerického vedca Dr. Aartiho Prabhakara nominoval Joe Biden za najvyššieho vedeckého poradcu prezidenta USA, čo je rozhodnutie, ktoré Biely dom a indicko-americká komunita vítajú ako „historické“.

Ak to potvrdí Senát, doktor Prabhakar sa zapíše do histórie ako prvá žena, imigrantka alebo farebná osoba, ktorá bude generálnou riaditeľkou Úradu pre politiku vedy a techniky (OSTP). Bude tiež najnovším vysokokvalifikovaným odborníkom z indicko-americkej komunity, ktorý bude nominovaný na kľúčovú pozíciu v Bidenovej administratíve.

Biden povedal, že Dr. Prabhakar bol brilantný a vysoko uznávaný inžinier a aplikovaný fyzik a bude viesť Úrad pre vedeckú a technologickú politiku, aby rozšíril naše možnosti, vyriešil naše ťažké výzvy a urobil nemožné možným. utorok.

Zdieľam presvedčenie Dr. Prabhakara, že Spojené štáty majú najvýkonnejší vynálezový stroj, aký kedy svet videl. Keď Senát zvažuje jeho vymenovanie, som vďačný, že Dr. Alandra Nelson bude naďalej viesť OSTP a že Dr. Francis Collins bude naďalej slúžiť ako môj úradujúci vedecký poradca.

Po potvrdení bude tiež prezidentským asistentom pre vedu a techniku. V tejto funkcii bude Dr. Prabhakar prezidentovým hlavným poradcom pre vedu a techniku, spolupredsedom Prezidentskej poradnej rady pre vedu a techniku ​​a členom prezidentovho kabinetu.

Okrem toho je Prabhakar (63) tretím ázijsko-americkým, pôvodným obyvateľom Havaja alebo Tichomoria, ktorý slúži v kabinete prezidenta Bidena, spolu s viceprezidentkou Kamalou Harris a obchodnou zástupkyňou USA Catherine Toy, ak sa potvrdí, že vedú OSTP.

Dnešné vymenovanie je historické, pričom Prabhakar je podľa Bieleho domu prvou ženou, imigrantkou alebo koloristkou, ktorá bola nominovaná do funkcie riaditeľky OSTP potvrdenej Senátom.

Pred vedením Národného inštitútu pre štandardy a technológie (NIST) bola Prabhakar jednomyseľne potvrdená Senátom a bola prvou ženou, ktorá túto funkciu zastávala. Neskôr pôsobil ako riaditeľ Agentúry pre pokročilé obranné výskumné projekty (DARPA), rodiska prelomových technológií, akými sú pirátstvo a internet.

READ  Britský meteorický roj: na oblohe hlásených 60 ohnivých gúľ

Indickí Američania privítali Prabhakaranovu kandidatúru.

„Indicko-americký vplyv s potešením zistil, že prezident Biden by rád nominoval Dr. Aartiho Prabhakarana za riaditeľa Úradu pre politiku vedy a techniky (OSTP). Neil Makija, indický Američan, povedal, že chce byť v popredí verejnej služby a vedeckej komunity.

Varun Nigor, výkonný riaditeľ AAPI Victory Alliance, povedal:

Dr. Prabhakar doteraz viedol dve rôzne federálne agentúry pre výskum a vývoj a v spolupráci so start-upmi, veľkými korporáciami, univerzitami, vládnymi laboratóriami a neziskovými organizáciami v širokej škále oblastí vyvinul nové výkonné riešenia pre zložité výzvy. Je inžinierom a aplikovaným fyzikom s rozsiahlymi manažérskymi a vodcovskými oprávneniami.

Prabhakar pôsobil ako riaditeľ Darba od roku 2012 do roku 2017. V Darbe dohliadal na tímy, ktoré modelovali systém na detekciu jadrových a rádioaktívnych materiálov pred vývojom teroristickej bomby, a na vývoj nástrojov na odhaľovanie sietí obchodovania s ľuďmi v hlbokom a temnom webe. Komplexným vojenským organizáciám pomohla spolupracovať, aj keď na to pôvodne neboli navrhnuté. Zriadil nový úrad na podporu nových biotechnológií, uviedol Biely dom.

Pod jeho vedením začala Darpa vyvíjať miesto na očkovaciu látku MRNA s rýchlou odozvou, čo umožnilo rýchly vývoj najbezpečnejšej a najúčinnejšej vakcíny vo svetovej histórii v reakcii na COVID-19.

Podľa Bieleho domu bola Prabhakar jednomyseľne potvrdená americkým Senátom ako šéfka Národného inštitútu pre štandardy a technológie (NIST), čím sa stala prvou ženou, ktorá viedla organizáciu vo veku 34 rokov.

Prabhakarova rodina sa presťahovala do Spojených štátov z Dillí, najskôr sa presťahovala do Chicaga, keď mal tri roky, a potom sa vo veku 10 rokov usadil v Lupacu v Texase, kde získal titul v odbore elektrotechnika na Texaskom technologickom inštitúte.

Bola prvou ženou, ktorá získala doktorát z aplikovanej fyziky na Kalifornskom technologickom inštitúte, kde má aj titul MS v elektrotechnike. Svoju kariéru začal v legislatívnej oblasti ako člen Kongresu v Office of Technical Assessment.

READ  Kontroverzná exkluzívna Xbox 360 na obmedzený čas zadarmo

Je členom Inštitútu elektrických a elektronických inžinierov a Národnej akadémie inžinierstva a je kolegom v Centre pre pokročilý výskum behaviorálnych vied na Stanfordskej univerzite.

V rámci svojich federálnych vedúcich úloh strávil Prabhakar 15 rokov v Silicon Valley, kde pomáhal najať výskum a vývoj ako výkonný riaditeľ spoločnosti a rizikový investor. Minulý týždeň Biden nominoval indicko-americkú expertku na obranu Radhu Iyengara na post Pentagonu.

Biely dom vo vyhlásení minulý mesiac uviedol, že americký prezident Biden mal nominovať Gautama Rana, indicko-amerického obchodného diplomata, za nového veľvyslanca USA na Slovensku.

Biden vymenoval indicko-americkú diplomatku Rachnu Sachdeva Gorhonan za svoju veľvyslankyňu v Maliku v apríli, čo je tretie indicko-americké menovanie za mesiac.

V marci prezident Biden vymenoval dvoch Indoameričanov za veľvyslancov USA. Predstaviteľa veľvyslanectva Puneeta Talwara nominoval za veľvyslanca krajiny v Maroku a politického aktivistu Shebaliho Rustana Tukalu za svojho veľvyslanca v Holandsku.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close