šport

Indický stolnotenisový tím pre CWG bol oznámený a ženský tím bude potrebovať súhlas SAI

Vyberatelia indického stolnotenisového tímu vymenovali štvorčlennú ženskú zostavu pre Hry Commonwealthu v utorok po schválení Športovým úradom Indie po zaradení Archany Kamathovej do zostavy, aj keď nespĺňala existujúce podmienky. .

Kamath je druhým Indom na 66. mieste po Manike Bhadrovej (39), ale nie je jedným z prvých štyroch hráčov, ktorí spĺňajú aktuálne výberové kritériá.

Správna rada (CoA) plánuje v budúcnosti zmeniť pravidlá výberu. Tímy boli vybrané po týždňovom národnom kempe v Padukone-Dravid Center for Sports Excellence v Bangalore.

Medzi vybranými hráčmi sú Manika, Archana, Sreeja Akula (66. miesto), Reeth Rishya (100) a Thea Chittale (129).

Rovnako ako Aihika Mukherjee, Sudhir Mukherjee (ktorý bol súčasťou tímu, ktorý vyhral zlatú medailu CWG 2018) tiež vypadol.

Zástupca CoD a predseda výberovej komisie SD Mudgil vysvetlil dôvody čakania na schválenie SAI: „Podľa existujúcich výberových kritérií bude jeden z členov (Archana) v prvej štvorke. Výberová komisia už existuje. Nová usmernenia nadobudnú účinnosť 1. októbra.“

„Avšak medzitým, vzhľadom na to, že Birmingham doplníme o bohatého medailistu, sme tohto hráča zaradili do kádra.

„Výborný výbor preto považuje tento prípad za prípad, ktorý musí posúdiť NKÚ.“

Zvolený mužský tím je rovný tím v zložení Sarath Kamal, G Sathyan a Harmeet Desai. Manush Shah bude pripravený.

Mutkil tiež spresnil, že všetkých 15 hráčov v kempe (osem mužov a sedem žien) bude nasadených počas World Table Tennis Tour v júni až júli v Záhrebe (Chorvátsko), Ototech (Slovensko) a Budapešti (Maďarsko). Ako súčasť pokračujúceho procesu na zvýšenie sily indického stolného tenisu.

READ  Čo teraz s Isaacom Christie-Davisom v Barnsley?

CWG tím čaká aj tréningový kemp s popredným európskym tímom.

Related Articles

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Back to top button
Close
Close